po út st čt so ne
18192021222324
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Stínadla

Minehawa

8. oddíl, středisko Kopřivnice

Výprava na Hostýn
Výprava na Hostýn Tradiční výprava s tradičním brzkým vstáváním, s tradičním programem (výšlap, mše svatá, oběd v jídelně, společná fotka, odchod k vlaku)... Pouze jsme letos netradičně nemuseli utíkat na zpáteční vlak a dokonce jsme na něj na nádraží i čekali :-)
Betlémské světlo
Betlémské světlo Každý rok na Štědrý den se skauti zapojují do roznášení symbolu míru - plamínek světla dovezeného až z města Betlém. V Závišicích jsme roznesli Betlémské světlo do cca 60-70 domácností. Rozdávalo se i ve Štramberku.
Vánoční schůzka
Vánoční schůzka Vánoční schůzka byla super :-)) Konala se ve Štramberku. Bylo to poslední setkáni v roce 2008 se všemi holkámi 8 oddílu. Měli jsme Vánoční stromeček s fůůůůůrou dárků, talířky prohýbajícíse pod cukrovím.Vyzkoušeli jsme vánoční zvyky (házení botou, krájení jablíčka, posíláni lodiček...) Na závěr si pro nás kluci pripravili překvapení............ !!! BYLO TO NÁDHERNÉ!!!
Malování perníčků
Malování perníčků Malování perníčků na jarmark. { Víte jak jsme mohli skončit nebýt vody? :-)) SLEPENÍ K SOBĚ }
Oddílovka 6.12.
Oddílovka 6.12. Všechno to začalo v Závišické klubovně, kdy jsme hráli Riskuj a další hry........ BYLA SRANDA :-) Byli jsme venku a pak vevnitř jsme tvořili pozvánky pro důchodce. Na závěr jsme si rozdělily nějaké města do celoroční hry....
Široko 2008
Široko 2008 Kdo chytí tajemného, neznámého ale taky děsivého Široka v černém habitu s bílou maskou na obličeji? Kdo ho přepere a vezme mu ježka v kleci? Široko se pohyboval v temných a klikatých uličkách večerního Štramberku a skauti a skautky se ho snažili dostihnout. Vzhledem k tomu, že Široko mohl všechno a byl nevyzpytatelný, jeho chycení trvalo delší dobu. Nakonec byl Široko skolen a přemožen. Vyhlasil se vítěz, který získal ježka v kleci a šlo se domů.
Pumy
Pumy Jak družina Pum tvořila výrobky z přírodních materiálů...
Klubovny
Klubovny Jak vypadají naše klubovny :-)
První 4 fotky jsou z klubovny v Závišicích a posledních 5 fotek je z klubovny štramberské (všimněte se krásné nové podlady:-)).
Výprava na Starý Jičín
Výprava na Starý Jičín Výprava na Starý Jičín - super účást, bylo tam fajně :-)
Třídenní podzimní výprava - jeskyně
Třídenní podzimní výprava - jeskyně Podzimní třídenka. Trasa: Vyškov - Dědice - Ostrov u Machochy - Sloup - Sloupsko-šosůvské jeskyně - Blansko
Stavění balónu
Stavění balónu Akce Postavme horkovzdušný balon. Bohužel letěl jen asi 15sekund, bo se stala nehoda a hned při startu začal hořet :-(
Podzimní fotosoutěž
Podzimní fotosoutěž Podzimní fotosoutěž
Inavolam
Inavolam Inavolam... no comment
Kimegal 2008
Kimegal 2008 Orientační závod se spoustou zajímavých úkolu Kimegal se letos velmi vyvedl :-)
Drakiáda 08
Drakiáda 08 Drakiáda. Počasí bylo fajn, draci lítali, padali, taky hořeli,... :-) Fotek moc není, nebylo času fotit :-)
oddílovka - Skotnice
oddílovka - Skotnice Naše letošní první oddílovka. Sešly jsme se na příborsko-kopřivnicko-závišických pasekách a šly jsme směrem na Příbor. U kapličky jsme se seznámily s polovinou celoroční hry - dozvěděly jsme se kdo získal jaké získal vojenské hodnosti :-) Cestou jsme si zahrály "šlapáky" a taky jsme potkaly stádo koziček s ovečkama:-) Směrem za kompostárnou jsme ztvárňovaly roční doby a pak taky soutěžily v netradiční štafetě. U lesa došlo k vyslechnutí plánu tajných agentů a tak jsme se dozvěděli o druhé části celoroční hry. Aby toho nebylo málo za chvíli jsme hledaly malé ukřičené dítě... Našlo se a mohlo se jít dál... Před Příborem jsme naplnily kapsy kaštany a za Příborem jsme si daly svačinku a luštily šifru. A pak už jsme byly ve Skotnici, na vlakové zastávce jsme si zopakovaly jak vypadá oddíl a středisko. Ze Skotnice s námi jeli i kluci od Stopařů. V Příboře byla výluka a tak jsme autobusem dojeli do Kopřivnice, kde jsme se pohoupaly na houpačkách a zahrály si hru, která ukázala jak se známe :-) a pak alou domů :-)
Stavění teepee a čištění lesa
Stavění teepee a čištění lesa Stavění teepee na Hvězdu a čištění lesa od dřeva... a pak za odměnu opékání :-) (Liščiného kola:-D)
Hvězda
Hvězda Hvězda
Byl konec prázdnin a my ho strávily společně s našimi světluškami a s nováčky na myslivecké chatě. Několik dní jsme se prožily v duchu různých lidových pohádek - braly jsme perníček z perníkové chaloupky a utíkaly před dědkem, který ho hlídal, zachraňovaly jsme šípkovou princeznu, cvičily s Bobem a Bobkem, křísily Kohoutka, pomáhaly Popelce,... Když jsme zrovna nebyly v pohádce hrály jsme v lese hry, koupaly se, jezdily na koních, kreslily "neviditelné" obrázky, zpívaly,.. Každý večer jsme shlédly několik večerníčku a pak šupky do spacáčku, který byl v týpí, kde většina dětí spala. Sluníčko i hvězdičky a dobrá nálada nás provázely až do konce, kdy jsme se domluvily na první skautské schůzce a každý odcházel domů s pocitem těšení se na další akci :-) 8.oddíl střediska Kopřivnice
Dívčí skautský tábor - část druhá
Dívčí skautský tábor - část druhá Druhá část fotek z tábora :-)
Tábor Skauti Norberčany08
Tábor Skauti Norberčany08 Skautský letní tábor na kolech!!
Na taboře sme se rozdělili (nás 16ks hlav) na tri drustva a soutezili sme v hrách bez hranic o to kdo je lepsi kdo si dokáže své hranice posunout dál a dokázat toho víc. Nakonec sme zjístili že červená barva je hold nejleší :-) Vyhral tým červených trpaslíků(Stihačka, Matouš, Tovarník a Morče). K popisu tohoto alba muzu dodat tak akorat ze fotky co sem delal ja tak sou ostre a pekne( vsechny ostatni delal mlynek) P.S. Nejsem alibista Filda
Štramberk - hradní slavnosti
Štramberk - hradní slavnosti Štramberské hradní slavnosti - vystoupení tanečnic, boj s židlí, komediant ze Slatiny a pohledy z Trúby.
Skautský letní dívčí tábor Norberčany 2008
Skautský letní dívčí tábor Norberčany 2008 Druhý a třetí červencový týden jsme strávily na letním stanovám táboře ve vojenském prostoru Libavá poblíž vesnice Norberčany. Tábor měl 45 účastníku ze Závišic, Mořkova, Štramberka a Kopřivnice.
Během akce nám počasí moc nepřálo – foukal vítr a často pršelo, ovšem i přes tyto okolnosti se tábor povedl. Zahrály jsme si spousty her, soutěžilo se, bydlely jsme v krásném přírodě, vyráběly jsme si náramky, náušnice a ozdoby, zpívalo se, byly jsme během třídení výpravy v ZOO, chodily jsme se koupat do nedalekého rybníku, poznaly jsme nové kamarádky, …
Během celého tábora jsme se pohybovaly v tématu Starých pověstí českých – Libuše věštila, s praotcem Čechcem jsme pálily Morenu, s Vlastou jsme zažily Dívčí válku,… Na táboře se taky stala velká událost – u slibového ohně složily děvčata slib na skautku nebo světlušku, k čemuž jim přejem mnoho sil k dodržování skautských zásad a úspěch ve vedení skautského způsobu života
Stavění tábora 2008
Stavění tábora 2008 Stavění tábora v Norberčan proběhlo na začátku prázdnin za doprovodu děště, zimy a větru...
Závěrečná oddílovka
Závěrečná oddílovka Závěrečná oddílovka u Šostýna - s vyhodnocením celoroční hry a bodování (vítěz v bodování je VIKI).
Vaření počtvrté a naposled
Vaření počtvrté a naposled Vaření počtvrté a naposled
Páteční vaření (druhé a třetí)
Páteční vaření (druhé a třetí) Vaření
Dudlík 2008
Dudlík 2008 Dudlík 2008.
Zatím jsou zde fotky z foťáku Arese a Bětky a Pety (další autoři fotek - Hraboš, Skřítek, Nudla,...).
V neděli 15.června odpoledne se konal očekávány a dlouho připravovaný druhý ročník akce Dudlík, který měl dva cíle – pomoci dětem z Fondu ohrožených dětí a pobavit či zaujmout publikum.
Na programu se podílely skautské družiny z Kopřivnice, Štramberku a Závišic. K zhlédnutí zde byly scénky taneční, divadelní, hudební,… Druhou část Dudlíku tvořily vystoupení tři hudebních kapel – Running Spirits (skauti z Lubiny), následovala skoro dívčí kapela T.H.E.P a o skvělé ukončení akce se postarala TatroSka, která všechny zvedla ze židlí a rozpohybovala na tanečním parketu.
V průběhu akce bylo k dispozici občerstvení, dětský koutek, prodej zvířátek z balónků a krásné skautkami ručně vyrobené šperky. Dudlík zpočátku doprovázelo slunečné počasí, bohužel před koncerty kapel začalo pršet a museli jsme vše přesunout do sálu Katolického domu.
Děkujeme všem zúčastněným (odhadovaná účast je přes 300 lidí), kteří koupi dudlíku či jiných věcí přispěli na Fond ohrožených dětí. Výsledná částka, jenž poputuje na konto ostravské pobočky FODu, činí 12 000Kč a podpoří činnost občanského sdružení, které pomáhá týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným dětem.
Skauti se zúčastňují nebo pořádají během roku více akcí tohoto typu (Květinový den, Postavme školu v Africe, Adopce na dálku, Tříkrálová sbírka, Velikonoční skautské kuřátko,…) a učí se tak efektivně a nesobecky pomáhat ostatním lidem.
Pašeráci 2008
Pašeráci 2008 Středisková hra Pašeráci. Účast - 50 hráču a 17 organizátorů
Přírodní vaření 1
Přírodní vaření 1 Naše výtvory: Jihomořské chlebíčky aTornádo burger
Den dětí v Závišicích
Den dětí v Závišicích Den dětí v Závišicích
Mix - schůzky květen
Mix - schůzky květen Schůzky - Kuřátka, Srnečky, Ježci a Delfínci
Výprava na Ondřejník (Hraboš)
Výprava na Ondřejník (Hraboš) Výprava na Ondřejník hledáčkem Hraboše. Vypadá to, že na výpravě byly skoro samé červené karkulky :-D
Závod světlušek a vlčat Albrechtičky
Závod světlušek a vlčat Albrechtičky Okresní kolo ZVaS.
Výprava na Ondřejník
Výprava na Ondřejník Výprava na Ondřejník. Byla to výprava plná krásných zážiktů. Po cestě jsme potkali obrovské mraveniště plné velikananánských mravenců. Co více napsat? Prostě měli jste tam všichni bejt. Fotky jsou od rádkyň.
Den Země v Závišicích
Den Země v Závišicích Den Země v Závišicích. Sbíraly se odpadky a pak se papaly špekáčky :-)
Čarodějnice 2008
Čarodějnice 2008 Slet čarodějnic :-) Je to až kůpodivu z koho všeho se vyklubovaly čarodějnice :-)
Ivančena 2008
Ivančena 2008 Začáteční fotky jsou ze schůzek Pum a Kuřátek, další jsou z přespávání v klubovně a výpravy na Ivančenu:
V pátek večer jsme se rozdělili podle věku - světlušky se šly učit kuchařskému úmění a přírodě a skautský věk tj. družiny Pumy a Ježci se vrhli na soutěž mezi sebou ve skautské praxi a znalostech... Po dlouhém a usilovném boji holky vyhrály a kluci, kteří prohráli sázku museli 2x oběhnout náměstí omotaní toaleťákem a přitom zpívat: "Jen růžová to může být..." Poté jsme se všichni sešli v klubovně, povečeřelo se a hrála se celoroční hra (záchrana dušiček, nákupy hrabství,...). Pak jsme se uvelebili do spacáčků a promítali si videa z táboru.
Ráno jsme se proběhli na vlakové nádraží. Po cestě do Frýdlantu nad Ostravicí nás čekal výstup na Ivančenu, při kterém jsme potkávali spousty známých i neznámých skautů :-) Když jsme dorazili do cíle, posvačili jsme, pořídili oddílovou fotku u mohyly a zúčastnili se krásné mše v přírodě. Ve dvanáct jsme nastoupili ke slavnostnímu nástupu u mohyly. Cesta domů byla velmi zajimavá :-D
Dřevo II.
Dřevo II. Akce pro skautky :-) Tento skvělý víkend jsme požily na faře v Pražmě. Pátek jsme procestovali a večer jsme si zahráli na detektivy a potom se psalo (samé tajné věci :-D) V sobotu jsme stavily stan poslepu, byly závody s toaleťákem a zahrály jsme si spousty her. Po obědě jsme vyráběly šperky z perliček, plnily 1.stupeň skautské stezky, venku jsme hráli Mráčky (nej hra za celý pobyt), blbli jsme s lanama a zkoušeli přírodní vaření (trošec se to připálilo :-D) Večer jsme se koukali na kráásňoučkou pohádku Star Dust a když už jsme byly úplně zklidněné Pety s námi měla duchovní program. V neděli jsme brzo ráno byli na mši (to vstávání bylo strašné, ještě že byl kostel tak blízko :-)), pak jsme si sbalily věci a před obědem jsme šli na procházku a hráli na louce. Když jsme se napapali, dokončili jsme úklid a šli jsme na bus... Ve Frýdku jsme se ještě povozily na jezdích schodech a pak už jsme se blížili domovu :-)
Střediskový ZVaS 2008
Střediskový ZVaS 2008 Střediskového Závodu vlčat a světlušek, který pořádili výchovní zpravodajové dívčího a chlapeckého kmene - Marťa a Nudla - se zúčastnilo šest družin. Výhrala to družina Kuřátek, složená ze světlušek na úvodní fotce. :-)
Výprava na Libotín
Výprava na Libotín Výprava na Libotín. Když jsme ráno vycházeli, byl sníh, následně vše roztálo, když začalo být krásně, přišla sněhová vánice, ale na konci výpravy už jsme šli za svitu sluníčka. Cestou jsme mimo jiné hráli hru Středisko (bacha na Obelixe - pořád byl na místě vedoucího střediska, bude z něho "velké zvíře" :-D), vařili jsme si polívku (mňamky), povídali jsme si,... Moc fotek z výpravy není, protože měli všichni zmrzlé prsty :-)
Velikonoční skautské kuřátko 08
Velikonoční skautské kuřátko 08 Sbírce Velikonoční skautské kuřátko se ve čtvrtek celkem dařilo, bylo totiž hezké počasí. V pátek už to bylo horší - asi jsme omylem objednali zamračené a deštivé nebe. V pondělí uvidíme kolik peněz se vydělalo. Všem moc děkujeme za příspěvky :-)
Jarní chalupa - Jeseníky 2008
Jarní chalupa - Jeseníky 2008 Jarní chalupa letos proběhla v Jeseníkách v blízkosti obce Pustá Rudná na Anenské myslivně. Mezi účastníky byli kromě Štramberkých rytířů i holky a kluci z nově vznikajícího skautského oddílu v Mořkově. Chalupa byla rázným pokračováním v celoroční hře "Rytíři kulatého stolu" a účastníci si formou hry vyzkoušeli například přenos raněných, rozdělávání ohně a přípravu jídla nebo zákusků na ohni. I když v chalupš jsme žili ve stísněných podmínkách a počasí nám moc nepřálo, myslím, že jsme si prázdniny maximálně užili.

Hláška chalupy: "Blbý co? A co jste čekali? ... Krevety?"

Den sesterství 08
Den sesterství 08 Den sesterství - svátek všech skautek a světlušek na celém světě jsme zdárně oslavily :-) na začátku nás navštívil Robert Baden Powell a pověděl nám o tom, jak byla malý, co rád dělal,… a pak nastala pasáž, kde na parníku poznal Olave St. Clair Soames, tajně se zasnoubili a poté byla svatba. Před svatebním obřadem jsme ještě nacvičili písničku pro snoubence – byla to hymna Dne sesterství. Na svatební hostině jsme předali dárky novomanželům Robertovi a Olave. Po hostině jsme si zahráli několik her vevnitř a následně i venku :-) Akci jsme ukončili „černou desetiminutovkou“, kdy jsme se seznámily s body zákona skautek z celého světa.

Na závěr bych chtěla říct, že mám úplně nejlepší skautky a světlušky :-)
Maškarní ples 2008
Maškarní ples 2008 Skautský maškarní ples v Kopřivnici. K zhlédnutí byl velmi pestrý a krásný rej masek :-)
Bazén
Bazén Několik prvních fotek je ze schůzky Delfínku.
V sobotu byla senza akce- návštěva bazénu, který jsme my, členové střediska Kopřivnice, měli k dospizici jen pro sebe. Všichni se pořádně ve vodě vydováděli a bylo nám fajn:-). Taky jsme mohli do sauny, což někteří hojně využívali.
Setkání koledníků
Setkání koledníků Po koledování čekala Tři krále i odměna - bylo to zábavné odpoledna v Katolickém domě. Na programu byly soutěže, tombola, představení pejsku a také impozantní vystoupení závišických judistů:-)
Oddílovka skautek a světlušek
Oddílovka skautek a světlušek Tato oddílovka se vskutku povedla... Na začátku jsem popřály Číči a Kamzíkovi k narozeninám. Pak jsme se rozdělily a začaly si zkoušet miniaturní vázané stavby a malůvky na zeď, mezitím jsme dávaly dohromady mňamku - střechu bebe sušenek. Pak se šly hrát hry do amfíku. Následně se začalo pracovat na obědě - loupání brambor, vaření polívky, klepání a obalování řízku,... a zároveň jsme vyráběly rumba koule a ozdoby z bužírek. A pak to přišlo... Co? Nevíte? No přece oběd :-D mňam....kuřecí řízečky.... Po obědě jsme si četly příběhy a zpívalo se, kreslily jsem s barvičkama na sklo,... Po odpočinku jsme skládaly slova z lidských těl :-) Po hrách v amfíku jsme snědly super bebe střechu:-) a vydaly se na farní zahradu, kde jsme si zařádily a alou domů....
Tříkrálová sbírka
Tříkrálová sbírka Tříkralové sbírky se v roli koledníku letos zůčastnily všechyn družiny ( i ze Štramberku). Poděkování patří snaživým koledníkům i všem, kteří přispěli na pomoc potřebným:-)