po út st čt so ne
18192021222324
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Stínadla

Minehawa

8. oddíl, středisko Kopřivnice

Výprava na Hostýn
Výprava na Hostýn Výprava na Hostýn
Betlémské světlo
Betlémské světlo Betlémské světlo
Vánoční schůzka
Vánoční schůzka Letošní Vánoční schůzka byla ve Štramberku spolu s klučičím oddílem.
Hrály se hry, ujídalo se cukroví, zpívalo se, rozdaly se dárečky a nakonec bylo poděkování Ježíškovi :o)
Živý Betlém
Živý Betlém Opět se hrál Živý Betlém, tentokrát ale v Závišicích.
Vanaivan-otevření skautům
Vanaivan-otevření skautům Otevření Vanaivanu - nového skautského centra v Kopřivnici.
Mafiáni
Mafiáni Letošní Mafiáni, byli velmi netradiční a to proto, že se hrálo na území Závišic. Po vysvětlení pravidel a rozdělení na Horní a Dolní propukl boj o životy mezi oběma družstvy a začaly se zjištovat odpovědi na záludné otázky ze Závišic. Po asi dvou hodinovém zjišťování jsme se sešli u klubovny, kde nám Skřítek vysvětlil druhou polovinu hry: máme sledovat tajemného Mafiána a jakmile odloží svůj cenný kufřík, okamžitě ho vzít a vyluštit tajnou šifru. Stalo se tak, a nastalo vyhodnocení - vyhráli ti lepší;-)
Hraboškové fotky
Živý Betlém 2009
Živý Betlém 2009 V neděli odpoledne jsme se auty dopravili do Sedlnice. Přichystali jsme si potřebné věci a šli se převléct. Potom jsme si naše vystoupení ještě párkrát zkusili. Před půl druhou jsme se šli nachystat a šlo se hrát. Všechno proběhlo podle plánu a my se v klidu mohli vrátit domů. (Některé fotky jsou od Hraboška, ale nevím které...)
Výprava 14.11.
Výprava 14.11. Původní výprava, z které se později stala oddílovka se uskutečnila pěkného slunného sobotního dopoledne, kdy se štramberačky vydaly směrem na Závišice a v půli cesty čekaly na závišanky, které zanedlouho doběhly. Zopakovaly jsme si uzly a udělaly s něma krátký úsek a zanedlouho nás přišla navštívit Maďarská princezna Erzsebeth, která nás krátce seznámila se svým životem. Na její počest jsme ji vymyslely básničku a poskládaly její portrét. Cestou necestou jsme pokračovaly k plynárnám, kde jsme princezně pomáhaly s jejími nelehkými úkoly. Když už byl čas se vrátit domů, cestou jsme si zahrály zpívací hru, rozloučily se, a spěchaly na chutný sobotní oběd.
Třídenní výprava - Lysá hora 09
Třídenní výprava - Lysá hora 09 Třídenní výprava - Lysá hora. Bezva akce :-)
Fotky z třídenky od Hraboška
V pátek jsme nasadili krosny na záda a vyrazili z Kopřivnice na Pustevny. Počasí nám přálo a šlo se hezky. Večer a noc jsme strávili na chatě Zmrzlý na Pustevnách (spali jsme tam skoro jako sardinky :-)) Po náročné noci jsme se ráno úspěšně vydali na cestu a bo jsme šli trošku po neplánované cestě, po sejíti kopce jsme se objevili v Trojanovicích :-) Pak jsme pokračovali do Kunčič a po vyšlapání "kopečku" už jsme si to šinuli po krásné vrstevnici na Ondřejníku a pozorovali při tom krásně barevnou podzimní přírodu. Večer jsme došli do Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsme byli na mši a pak jsme se přesunuli na faru, kde nás Liška s Drobkem přivítali vynikající večeři. V noci jsme nabrali síly, abychom se ráno vydali dobýt Lysou horu (naštěstí jsme krosny nechali na faře). A tak jsme se vydali vzhůru dobýt nejvyšší horu Beskyd. Cesta byla super, hezky jsme si pokecali :-). Šli jsme i okolo Ivančeny - byl to nezvyk vidět mohylu aniž by nebyla obklopena davy skautu :-). Na vrcholu Lysé hory bylo krásně, nádherný rozhled - viděli jsme Praděd i vrcholky Tater. Dali jsme si polívku a pak už jsme seběhli dolů na vlak a nastoupili do vlaku domů. K celé výpravě je nutno podotknout, že z původního počtu 34 lidí nás až na Lysou došlo 21!!! Nejlépe celou třídenku zvládli dva nejmladší - VIKI a LAMPA - fakt borci :-)
Sazení oddílového stromu
Sazení oddílového stromu Když jsme se ráno vyhrabaly z vyhřátých pelechů, viděly jsme z okna mlhu a trošku deště. Ale i přes takové počasí jsme došly na místo určené pro sraz a potom se vydaly ke kamenité Německé cestě. K našemu překvapení tam bylo docela dost lidí, kteří se chtěli zapojit do vysazení aleje. Dostali jsme strom, rýč a číslo. Potom jsme šly dělat úseky do hry a seznámili se z Hráškem a Ježkem. Jakmile nám řekli, kde máme sadit, šlo se na věc. Vykopat jámu 40x40x40 a zasadit lípu. Po vykonání práce jsme se odebraly k domovům na zasloužený oběd.
Kimegal
Kimegal Letošní Kimegal byl opravdu náročný - kromě 16 stanovišť čekaly soutěžící hlídky i náročné venkovní podmínky - lelo totiž jako z konve... I přes tuhle mokrou překážku se na Kimegalu sešlo dohromady 80 lidí (pořadatelé i soutěžící), všem patří obrovský obdiv, že vše zvládli v takových podmínkách :-) My máme jen fotky ze stanoviště první pomoci, kde se ošetřovalo žilní krvácení, zlomenina a cukrovkář co upadal do bezvědomí...

Fotky z Kimegalu od Hraboška

Družinové schůzky
Družinové schůzky Několik málo fotek ze schůzky Delfínků a Srneček
Drakiáda
Drakiáda Drakiáda byla jako každá skautská akce - plná zážitků, zkušeností... Výjimečně nám na drakiádě foukalo a většina papírových draků se na nás z nebe koukala. Hráli jsme hry a pořádně jsme si tuto Drakiádu užívali.
Výprava k řece Lubině
Výprava k řece Lubině Zamračené ráno nás neodradilo a vstali jsme z postýlek, abychom se vydaly na výpravu. Šly jsem okolo Vanaivanu (vypadá krásně:-)) a na Šostýně jsme si zahrály boj o hrad. Pak jsem pokračovaly na Janíkovku, kde jsme procvičili prstíky v cvrkandě a nožičky se proběhly při sbírání medu. Cestou do Vlčovic jsme se kochaly přírodou schylující se k podzimu. U řeky jsem našli ohniště a tak jsme se daly do vaření obědu - hrachovka, brambory a špízy (mňam). Po jídle jsme luštily jména lidí z dopisu z láhve (ze zahajovačky). Při pochodu dál okolo řeky jsme hrály bouřkovou hru. Na louce všechny potěšil Bubligolf a ještě jsme tam dokonce našly negramotného domorodce, který nám za splnění úkolu dal svou botu, kde byl kousek mapy. V Lubině jsme se zaksichtily na společné fotce a zahrály pár her a pak už jsme pokračovaly do Kopřivnice na autobus. Během cesty jsme si házely ringo a v Kopřivnici jsme si daly nanuk :-)
Zahajovačka
Zahajovačka Jednoho krásného odpolene jsme se sešly ve Štramberské klubovně, aby jsme zahájily Skautský oddílový rok. Seznámily jsme se z ostatními, a zahrály seznamovací hru jménem Deka. Zahrály jsme pár her a musely jsme jít ven, kde na nás čekali piráti se svou scénkou. Dozvěděly jsme se, jaká bude celoroční hra a musely jsme přijít na to, co znamená vzkaz v láhvi, který holky našly. Družinky si určily termíny schůzek a potom jsme si krásně zazpívaly, udělaly oddílovou fotku a šly domů.
Opravování stanových plachet
Opravování stanových plachet Tak jsme se v úterý ráno sešly a do večera jsme savovaly stany,zašívaly dírky a díry a došívaly poutka na stanových plachtách :-)
P.S.: Obrázky z podmořského světa jsou dílem Skřifi a Lucky, celou výstavu můžete shlédnout na našem WC ve štramberské klubovně.
Dívčí skautský letní tábor
Dívčí skautský letní tábor Další fotky z letošního tábora, jsou od Pety, zbytek fotek dostala každá účastnice tábora na dvd.
Dudlík 2009
Dudlík 2009 Fotky z Dudlíku 2009 od fotografky Pety. Díky
Dožínky 2009
Dožínky 2009 Jako každý rok i letos proběhly v Závišicích tradiční dožínky letos poprvé se Skautským dětským koutkem
Neo tábor 2009
Neo tábor 2009 Naše skautské středisko každoročně pořádá tábor pro děti, které nejsou členy skautské organizace – NEO TÁBOR s protidrogovou prevenci, protože nejlepší prevence je ukázat dětem smysluplnou náplň volného času.
Letos byl NEO tábor ve vojenském prostoru Libavá u obce Heroltovice, celkem se této týdenní akce zúčastnilo 28 dětí a 8 vedoucích.
Celý tábor jsme společně putovali Za pokladem draka Šmaka, cesta za pokladem byla velmi dobrodružná a zábavná. Děti nahlédly do způsobu skautského táboření, poznaly další kamarády, vyzkoušely si střílení z luku, vzduchovky, lanovou houpačku, vyráběly se sádrové masky, lovili se bobříci, hrálo se spoustu her,…
Skautský dívčí tábor
Skautský dívčí tábor Dívčí skautský tábor - světlušky se přenesly do světa indiánů a skautky "zezelenaly" do M.A.S.H.
Zbytek fotek najdete na dvd, které dostala každá účastnice tábora.
Letní skautský tábor jsme prožily v krásné prostředí vojenského prostoru Libavá u obce Heroltovice. Světlušky šly po stopách indiánské dívky z kmene Sokolů, zakoušely indiánský způsob života, vyráběly si tematické ozdoby, maskovaly se v terénu, prošly stezku odvahy, lovily bobříky, šly po stopách medvěda, spaly v teepee… Na táboře si světlušky rozvíjely samostatnost a schopnost starat se o sebe, řezaly dřevo, pomáhaly s vařením, … Kromě práce jsme hrály bojovky, zpívaly, hrály ringo, stavily lesní vesničky, všechny světlušky (kromě dvou, které musely odjet domů) splnily První hvězdu a 4 děvčata mají zkoušku Tři kapky rosy.
Stavění tábora 2009
Stavění tábora 2009 Přijedeme na prázdnou louku a za pár dní je to obyvatelné místo pro spoustu skautů :)
Předtáborová oddílovka světlušek
Předtáborová oddílovka světlušek V sobotu se sešly světlušky, které pojedou na tábor, na statku u Bajerů. Nejdříve jsme se všechny seznámily a potom se hrály hry, rozdělily jsme se do táborových družin a jezdily jse na koních:-) a taky byla malá exkurze po statku (prasátka, kravičky, koníčci, koťátka,...)
Dudlík 2009
Dudlík 2009 V neděli 14. 6. 2009 odpoledne proběhl 3. ročník charitativně zábavné akce Dudlík 2009, kterou pořádalo skautské středisko Kopřivnice. Zhruba 400 účastníků akce (mimo jiné poslanec p. Carbol a místostarostka Kopřivnice p. Rysová) shlédlo pestré vystoupení skautských družin, děti poté zaujal kouzelník a v druhé části akce zahrála k poslechu Cimbálová muzika Gajdušek, s kytarami zazpívalo folkové duo Lithr z Hranic na Moravě, po nich měla svoje hudební představení kapela The Cérky z Valašského Meziříčí a nakonec zahrála místní kapela Unstable. Dudlíku se i se svou rodinou zúčastnila těžce postižená Linda(10 let), které bude díky výtěžku z akce, který činí 17918Kč, zakoupeno speciální kolo. Velké poděkování patří všem vystupujícím organizátorům a sponzorům a především všem návštěvníkům, kteří si zakoupili dudlík a tím přispěli na dobrou věc. DÍKY VŠEM Fotečky - autor Thrám. Fotečky - autor Szotek Další fotky budou přibývat postupně až je získám od dalších fotografů.
Pašeráci 2009
Pašeráci 2009 Pašování po Štramberku, další fotky jsou od Hraboška.
Svojsíkův závod 09- okresní kolo
Svojsíkův závod 09- okresní kolo Svojsíkův závod 09 - okresní kolo v Kopřivnici. Naše šikovné Pumy se umístily na 6. místě :-)
Skauti a skautky se sešli na koupališti, aby změřili své síly se soupeři. Ani Pumy z našeho oddílu tam nechyběly. Po velice náročném závodě, jak fyzicky, tak logicky, jsme netrpělivě čekaly na výsledky a skončily jsme na 6 místě z 13.
Oddílovka 8.5.
Oddílovka 8.5. Květnová oddílovka byla doprovázena krásným počasím. Sešly jsme se ve Štramberku (pár skautek tam dojelo na kole :-)) a pak jsme se rozdělily do tří skupin - jedni se šli učit střílet se vzduchovky se Skřítek, další si šili kapsáře na tábor s Hermi a ostatní šli konat dobré skutky s Bětkou (plely jsme záhonky před farou). Po ukončení těchto aktivit následoval úsek s překážkovou dráhou (schody, dřep, schody, výskoky, konev, napuštění vody, běh pozadu, zaťukání na vrata, běh s konví, schody, čárka na zábradlí a cíííl:-)), pak jsem chodily přes pole plné min a nakonec jsme se rozdělily do dvou skupinek - každá měla zahrát nějaký dobrý skutek a druhá skupina ho měla poznat (jen Skřítek s Martečkou měli ten svůj skutek trošku pofiderní). Doufáme, že příště už to vyjde a přijde i Gogša :-)
Slet čarodejnic
Slet čarodejnic Slétly se ty největší čárymůry z okolí :-)
Ivančena 2009
Ivančena 2009 Fotky od Hraboška.
Tradiční výprava na Ivančenu, kde se každoročně v sobotu okolo sv. Jiří scházejí skauti nejen z Moravskosleszkého kraje, aby uctili památku skautů popravených za 2. světové války, se letos velice povedla. Sluníčko nám svítilo na cestu a když jsme došli na Ivančenu, byla tam již obrovská spousta skautů a taky pan biskup (je také skaut), který sloužil mši svatou v přírodě. V poledne následovalo slavnostní shromáždění u kamenné mohyly, kde měli krátké a hezké proslovy organizátoři a činovníci z náčelnictva, poté byly uděleny řády sv. Jiří a nakonec se zpívaly hymny. Výprava na Ivančenu je velmi vyjímečná akce, neboť zde potkáte mnoho známých a taky si zde můžete uvědomit, že SKAUTING se snaží nepodléhnout dnešní době a má stále hodně členů (o čemž svědčí okrojované davy, které včera vyšly na Ivančenu).
Nováčkovská zkouška 09
Nováčkovská zkouška 09 V pátek odpoledne jsme se sešly ve štramberské klubovně. Akci jsme zahájily nástupem, při kterém předaly družinky svým rádkyním diplomy, za vše co pro ně dělají :-). Protože některé světlušky čekala nováčkovská zkouška, zopakovaly jsem si společně co vše mají umět. A pak už to začalo... :-) Maruška, Bětuška, Sabinka, Karol a Madla postupně proběhly stanoviště (kde se zkoušelo) na trase po Štramberku. Byly moc šikovné a všechny to zvládly :-). Pak jsme šli pod Bílou Horu a zde proběhlo slavnostní blahopřání k nováčkovské zkoušce... Někteří poté už museli jít domu, ale ostatní si ještě zahrali hry... Přesunuly jsme se do klubovny a zase hrály hry (kreslily jsme kravičky,...:-)) A pak už se šlo pomalu spinkat, abychom nabraly síly na zítřejší výstup na Ivančenu :-)
Velikonoční skautské kuřátko 09
Velikonoční skautské kuřátko 09 Letos jsme se už potřetí zapojily do celostátní sbírky POMOZTE DĚTEM. Před Velikonocemi jsme vyráběly různé druhy kuřátek a pak jsme zakotvily před Obecním úřadem v Závišicích, kde se vyrobky prodávaly. Akce byla velice úspěsná a na konto sbírky jsme poslali

3900 Kč

. Děkujeme všem, kteří přispěli!!!
Dřevo III.
Dřevo III. Třetí ročník Dřeva - akce pro skautky se uskutečnil první dubnový víkend v Lubině. Počasí i lidičky byli mooc super :-)))))
Vyrábění kuřátek
Vyrábění kuřátek Bylo sobotní slunečné odpoledne a my jsme se sešly v hojném počtu k vyrábění kuřátek (na Velikonoční skautské kuřátko)- malovali jsme je na perníky, vyráběli z papíru v mnoha variacích, lepili jsme kuřátka na květináče, vyráběly proutěné vajíčka a plátěné kuřátka,... Mezitím jsem si venku zahrály pár her... na trávě bylo kluzko a o legrační pády nebyla nouze :-)
Jarní chalupa - Orlí hnízdo
Jarní chalupa - Orlí hnízdo Jarní chalupa - Orlí hnízdo
Letošní chalupa pro 5., 7. a 8. oddíl proběhla ve na chatě Orlí hnízdo nad Pstužím. První den na nádraží v Čeladné dostaly družiny mapy a podle nich se dostavilo do chaty :-) (někteří velmi úspěšně, jiné méně.) V pátek a sobotu jsem se radovali z vzácné návštěvy - našel si na nás čas Ali :-)
V průběhu pobytu družiny za různé úkoly získavaly body, které jim umožnily pátrat po tajuplném ostrově a nacházet tam poklady. Jelikož tam byl ještě sníh, hojně jsme si ho užívali a byli často venku, šli jsme do Frýdlantu a další den se šlo na Ondřejník (ale nakonec se změnila trasa). Chalupa se povedla a nezbývá než poděkovat vedoucímu Fildovi a všem rádcům :-)
Bazén 2009
Bazén 2009 Celé naše středisko navštívilo krytý bazén :-) Bylo super, plavalo se, závodilo, hráli jsme si ve vodě :-)...
Den sesterství 2009
Den sesterství 2009 Den sesterství (svátek všech skautek na celém světě) jse letos oslavily v královském stylu :-) Na začátku zatančily princezny a pak už jsme se královsky bavily :-)
Maškarní ples 2009
Maškarní ples 2009 Maškarní ples jak jej nafotili manželé Ohnůtkovi (Jirka a Pety). Děkujeme za poskytnutí fotek :-)
Šití kuřátek a povlaku na stolky :-)
Šití kuřátek a povlaku na stolky :-) Šití kuřátek, povlečení na stolky a závěsů na okna proběhlo ve čtvrtek v nově rozšířených prostorách naší závišické klubovny :-)
Přespávání skautek
Přespávání skautek Přespávání skautek v akelovské klubovně.
Výprava na Javorník
Výprava na Javorník Sněžná výprava aneb kdo nejvíckrát spadne :-)
Byla slunečná sobota a my se vydali na Javorník. Hned pod kopcem jsem si odhlasovali, že půjdeme tou nejkratší (nejstrmější) cestou, ať jsem rychle nahoře :-). Výšlap se neobešel bez spousty pádu a smíchu. Na vrcholi javorníku nás čekal krásný výhled po zasněženém okolí, ale taky pořádná zima, takže jsme rychle posvačili a pak už jsme dostali mapy a podle nich hledali tajnou zprávu. Po rozluštění jsme vytáhli sněžné vozidla a už se jelo dolů, většinou ale byly lopaty a sáně přežitek, jelikož do dolů jelo samo i po botách :-) Doklouzali jsem se až k vlaku a pak už hurá domů do teplíčka :-)
Tříkrálová sbírka 2009
Tříkrálová sbírka 2009 Tříkrálová sbírka
V sobotu 3.1 2009 se ve Štramberku i v Závišicích sešly skautky. Oblékly na sebe pláště a koruny, zopakovaly si písničky a vyrazily koledovat. Děvčata si hezky zazpívaly, dostaly i něco na zub a pak to nejdůležitější - příspěvky od lidí pomohly těm lidem, kteří to nejvíce potřebují. Proto mnohokrát děkujeme občanům Závišic a Štramberku, kteří přispěli na tuto charitativní akci. Velké poděkování patří i koledníkům za to, že nezrzli :-)