po út st čt so ne
18192021222324
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Stínadla

Minehawa

8. oddíl, středisko Kopřivnice

Výprava na Hostýn
Výprava na Hostýn Výprava na Hostýn se uskutečnila chvíli po Vánocích, a to v pondělí 27. prosince. Tradičně se dojelo vlakem do Bystřice pod Hostýnem, kde jsme vysedli a vydali se nahoru na Hostýn, kde jsme stihli mši. Poté jsme zašli na oběd a doklouzali se dolů zpět k vlaku, který nás dovezl domů.
Fotek je velice po skromnu, protože bylo hodně kluzko a nikdo nechtěl riskovat zničení foťáku.
Fotky od Hraboška
Vánoční schůzka
Vánoční schůzka Vánoční schůzka dopadla dobře Ježíšek na nikoho nezapomněl:)
Vánoční schůzka
Vánoční schůzka Vánoční schůzka - fotky od Bětušky
Živý Betlém
Živý Betlém Jako loni, tak i letos jsme zahráli Živý Betlém v Závišicích před kostelem. Byla sice velká zima, ale my, i diváci jsme to vydrželi a po našem představení jsme mohli jít pěkně do tepla.
Všem učinkujícím moc děkujeme.
Oddílovka 27.11.2010
Oddílovka 27.11.2010 Dnešní oddílovka byla trochu netradiční, protože jsme mohly nahlédnout do světa kriminality, a to tak, že jsme měly exkurzi na Městské policii v Kopřivnici. Zjistily jsme mnoho zajímavých i poučných věcí. I přes malý počet členů se oddílovka vydařila a mezitím, co jsme nebyly na exkurzi, jsme si zahrály plno her.
Filmový večer
Filmový večer Na této akci se sešlo celkem asi 15 lidiček, kteří si chtěli tento večer zpříjemnit promítáním zajímavých filmů. Stihli jsme za večer shlédnout 2 filmy: "Kouzelná chůva Nanny McPhee" a "Planeta 51". Mimo filmy jsme se snažili osvobodit sestřičku dvou dobrých víl, kterou zaklel strašlivý černokněžník. Vílu jsme s úspěchem zachránili a za odměnu nám dala příležitost si něco přát a přání vznést do nebe pomocí "lampionu přání".
Svatba Bětka+Skřítek
Svatba Bětka+Skřítek Nastal ten šťastný den, kdy se naši dva bývalí vedoucí (Bětka a Skřítek) spojili v jedno tělo a jednu duši. Svatba byla moc pěkná a do společného života Vám přejeme jen to nejlepší :o)
Fotky od Hraboška
Láska je ten nejvzácnější dar,
vy ji máte, jste šťastný pár.
Tak ať Vám stále jenom vzkvétá,
buďte šťastni po dlouhá léta!
Třídenní podzimní výprava - 3.den
Třídenní podzimní výprava - 3.den Ráno jsme vstaly a vydaly se přes Tesák na Hostýn a pak hurá domů.
Třídenní podzimní výprava - 2.den
Třídenní podzimní výprava - 2.den Z Valašského Meziříčí jsme šly kolem lam po hřebenu do Rajnochovic kde jsme přenocovaly.
Třídenní podzimní výprava - 1.den
Třídenní podzimní výprava - 1.den Z Veřovic jsme se vydaly pěšky do Mořkova, kde jsme přibraly Lišku se Sněhurkou a už jsme si to šinuly do Valašského Meziříčí. Cestou jsme chytaly osla a navštívily obchod s korálky a s levnými sladkostmi. Šly kolem hvězdárny a potkaly náhodně projíždějícího Aliho s Ampovi.
Celou třídenku jsme se snažily hledat kešky a pracovat s GPS.
Drakiáda
Drakiáda Drakiáda
Kimegal
Kimegal Kimegal (=adrenalinový orientační závod plný nástrah a dobrodružství, kde si můžou všichni otestovat své znalosti) očima družiny Pum.
Křížem krážem 2010 - 2.skupina
Křížem krážem 2010 - 2.skupina Zde jsou fotky 2. skupiny, která jela trasou:
Hranice na Moravě - Přerov - Pardubice - Kolín - Praha - Plzeň - Č. Budějovice - Praha - Ústí n.L - Kolín - Havlíčkův Brod - Brno - Přerov - Studénka - Kopřivnice.
Skupina celkově najela 1296 km a navštívila památku v Havlíčkově Brodu - prohlídka Dům K.H.Borovského + vernisáž egyptologie + muzeum.
Křížem krážem 2010 - 1.skupina
Křížem krážem 2010 - 1.skupina Skautská cestovatelská akce Křížem krážem republikou:
* 24 hodin nonstop cestování vlakem
* Akce pro pětičlenné týmy z řad skautů i veřejnosti (od 0 do 99 let)
* Vyhrává tým, který za den urazí nejvíc kilometrů
* Každý tým musí navštívit vybranou kulturní památku
* Celý tým cestuje na jízdenku SONE+ za 450 Kč


Tohle si vyzkoušely rádkyně a vybrané skautky na Den železnic a tato akce se velmi povedla.
1. skupina: Hermi, Myšík, Viki, Smíšek, Číča
2. skupina: Skřifi, Čmelda, Martečka, Lucka, Myška

Zde jsou fotky 1. skupiny, která jela trasou:
Ostrava - Přerov - Kolín - Mladá Boleslav - Praha - Veselí n.Luž. - Č. Budějovice - Veselí n.Luž. - Jihlava - Brno - Přerov - Studénka - Kopřivnice.
Skupina celkově najela 896 km a navštívila památku v Praze - Staroměstskou radnici.
Zahajovačka
Zahajovačka Letošní skautský rok jsme zahájily každoroční zahajovačkou, na kterou přišlo poměrně málo členek, ale zato jsme se dočkaly mnoha nováčků. Byla prohlídka po klubovně a jejím okolí, seznamovací hry, hra venku, potom jsme se dohodly na termínu schůzek a šlo se domů.
Byly přidány další fotky ze zahajovačky v Závišicích.
Dožínky 2010
Dožínky 2010 Jako každý rok i letos proběhly v Závišicích tradiční Dožínky. Vše začalo průvodem, kterého se účastnili skauti, hasiči, děti v lidových krojích, kombajn, dechovka, koně, atd. Došlo se na Zahradu u Kremlů, kde se předal dožíkový věnec starostovi, který následovně všechny obeznámil s programem, který nebyl o nic ochuzený a popřál příjemnou zábavu.
Byly ukázky hasičů (mladších i starších) a juda, taneční představení, jízda na bryčce, a když se trochu setmělo, nikdo nezahálel a šel vyzkoušet taneční parket.
Taky jsme jako skauti měli připravenou hru, která sloužila na nábor nových členek.
Dvoudenní výprava na Radhošť 2010
Dvoudenní výprava na Radhošť 2010 Dvoudenní výprava pro nás začala v pátek 23.7., kdy jsme se vydali vlakem do Veřovic a potom pěšky kolem Javorníku, přes Pindulu. Kousek od Pinduly jsme přenocovali a v noci nás chytla bouřka, při které nám zmoklo všechno co se dalo.
Druhý den jsme i přes nepřízeň počasí pokračovali na Radhošť, potom na Prostřední Bečvu, Zavadilku, kde jsme se rozhodli, že náš cíl (tábořiště ve Velkých Karlovicích, kde zrovna probíhal Roverský tábor) neskolíme, tak jsme šli na autobus, dojeli do Rožnova pod Radhoštěm, potom vlakem až do Štramberka a tam jsme se přesunuli k Sykalům - děkujeme za pohoštění.
Tábor v Lesní říši 2010
Tábor v Lesní říši 2010 Letošní tábor byl velmi vydařený, včetně hezkého, slunného počasí, které bylo někdy až k nevydržení.
Letošní celotáborová hra byla na téma Lesní říše. Děti měly za úkol, pomoct strážkyním Lesní říše od temných stínů.
Užili jsme si plno zábavy na vlastnoručně vyrobené vázané stavbě - houpačce, ve velkých vedrech nás osvěžila vodní sklouzavka, vodní války nebo blízká přírodní nádrž. Skautky si vyzkoušely 13-ti kilometrový noční pochod na hrad Lukov.
Ze skautského tábora si všichni domů odnesli plno hezkých zážitků a hodně nových znalostí a skautských dovedností.
Tábor celkově zpevnil oddílové přátelství.
Závěrečná oddílovka
Závěrečná oddílovka Letošní Závěrečná oddílovka proběhla na louce u Svaté Kateřiny ve velmi malém počtu. Ale tím jsme se nenechaly vyvést z míry, a splnily jsme poslední úkoly z naší celotáborové hry, jako například hledání prstenu pro princeznu.
Taky jsme si vyrobily oheň, opekly špekáčky, rozdaly odměny za celoroční bodování, zahrály hry a vrátily se zpět domů.
Výstava stanů
Výstava stanů Na Vanaivanu jste si mohli prohlédnout všechny stany, od historických až po ty dnešní.
Pašeráci
Pašeráci Letošní pašování si mohli všichni účastníci vyzkoušet ve Štramberku, kde nikdo nezahálel, a nalézal originální skrýše na pašování vršků. Nakonec ti nejlepší z nejlepších byli odměněni.
Dudlík 2010
Dudlík 2010 Skautské středisko Kopřivnice si v neděli 13. června 2010 připsalo na konto další dobrý skutek. Prostřednictvím již čtvrtého ročníku charitativně zábavné akce Dudlík se skautům podařilo pomoci dalšímu postiženému dítěti.
V loňských letech jsme získali finanční pomoc pro Kojenecký ústav ve Valašském Meziříčí, dále pro Fond ohrožených dětí a loni si díky akci Dudlík mohla zakoupit potřebné kolo desetiletá Linda z Kopřivnice.
V parku u Katolického domu v Kopřivnici se sešlo okolo 350 lidí, kteří přišli shlédnout skauty nachystaný program. Na všechny účastníky čekal zajímavý program, jenž se skládal ze dvou desítek originálních vystoupení skautských družin, k vidění byly taneční scénky, zpěv, divadlo, pantomima. Během akce byl k dispozici dětský koutek a milovníci zvířat si mohli zajezdit na koních. O ukončení Dudlíku se postaraly kapely Lithr, Kousky Housky, Tatroska, The Crooty, které toto příjemné odpoledne zpestřily hudbou.
Letos jsme výdělkem za prodané dudlíky a za dobrovolné vstupné shromáždili 17 800 Kč pro tříletého Viktorka z Kopřivnice, který trpí vrozenou vývojovou vadou, kvůli které nemůže chodit. Artrogripoza je vzácné postižení, proto rodiče Viktorka zaplatí ze získaných peněz překlad odborné knížky, která se podrobně věnuje této v ČR neprozkoumané nemoci. Překlad publikace pomůže ve zkvalitnění života i dalším dětem s touto vývojovou vadou.
Tímto děkujeme všem, kteří finančně přispěli.
ZVaS
ZVaS ZVaS - Závod světlušek a vlčat proběhl v sobotu 8.5. ve Spálově. Hned na začátku jsme byli svědky únosu Jacka Sparrowa, kterého nakonec světlušky a vlčata dokázali vysvobodit. Naše družina ČERNÉ PERLY (Číča, Lvíček, Anička V., Kačka a Bětuška) se umístily na krásném 4. místě (získaly stejný počet bodu s jinou družinou a před vyhodnocením se ještě pomocí šifry rozhodovalo o 3. a 4. místě). Moc naším světluškám gratulujeme, protože jsou šikovné a do prvního místa jim chyběly 2 body :-) ZVaS se letos vydařil, organizátoři to hezky zvládli, ale Neptun na nás na konci akce seslal trochu vody :-)
Ivančena 2010
Ivančena 2010 Tradiční výprava na Ivančenu se letos uskutečnila 24.dubna, kdy se skauti nejen z Moravskoslezského kraje vydali k mohyle, aby uctili památku padlých skautů na konci 2. světové války.
Ani my jsme nezaháleli a prožili hezkou slunečnou sobotu mezi samými skauty.
Bazén
Bazén V sobotu jsme se všichni příslušníci skautského střediska Kopřivnice sešli na krytém bazéně v Kopřivnici, abychom se mohli vydovádět ve vodním světě.
Velikonoční skautské kuřátko 2010
Velikonoční skautské kuřátko 2010 Každoroční Velikonoční kuřátko se letos uskutečnilo v Závišicích první dubnový den, kdy bylo konečně teplo a slunečno, a tak se dobře prodávalo.
Všem, co přispěli a taky prodávali patří velký dík.
Dřevo IV.
Dřevo IV. Čtvrtý ročník Dřeva se náležitě povedl :-) Díky skvělým vedoucím Martečce a Lamě a taky super kuchařce Stáni a především díky bezva skautkám Tulíkovi, Janči, Janči, Viki, Lidušce, Smíškovi, Niki a Aničce jsem prožily naprosto skvělý víkend na vlakové zastávce Klokočov :-)
Družinová výprava Delfínků do Aquaparku
Družinová výprava Delfínků do Aquaparku V odpoledních hodinách jsme vyjeli auty do Frýdku-Místku. Naším cílem byl Aqvapark Olešná. Pořádně jsme se vyrochnili ve vodičce, zajezdili několikrát na super tobogánu a pořádně se vyblbli v divoké řece (někteří i drobátko omlátili). Nakonec nás kluci unavené odvezli domů.
Bruslení 2010
Bruslení 2010 V toto sobotní dopoledne jsme se dopravili k zimnímu stadionu v Kopřivnici, kde jsme si mohli pořádně zařádit na ledě. Byla i možnost zahrát si pár společných her – na ovečky a vlky, různé závody, hokej… atd. Myslím, že všem, kteří se zúčastnili, se tato akce líbila a určitě by se mohla zase někdy zopakovat.
Den sesterství
Den sesterství Oddílovka ke Dni Sesterství začala ve velmi malém počtu, ale i tak bylo fajn:o)
Na začátku se slavnostně zapálil oheň v nových a krásných kamnech a hned se u toho udělala společná fotka. Poté jsme zahráli pár her, vyráběli lodičky, které měly alespoň chvilku vydržet nad vodou (všem se to taky povedlo) a šlo se domů.

Po oddílovce následoval Filmový večer pro skautky i s přespáváním. Dívali jsme se na filmy a k tomu přikusovali velmi dobré palačinky od Martečky-DĚKUJEME:o)
Maškarní ples 2010
Maškarní ples 2010 Maškarní ples - letos velmi hojná účast, pokud chcete vidět několik málo hezkých masek, koukněte se na fotky :-)
Jarní chalupa 4.den
Jarní chalupa 4.den Jarní chalupa 4.den
Fotky od Hraboška
Jarní chalupa 3.den
Jarní chalupa 3.den Jarní chalupa 3.den
Fotky od Hraboška
Jarní chalupa 2.den
Jarní chalupa 2.den Jarní chalupa 2.den
Fotky od Hraboška
Jarní chalupa 1.den
Jarní chalupa 1.den Jarní chalupa 1.den
Fotky od Hraboška