po út st čt so ne
18192021222324
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Stínadla

Minehawa

8. oddíl, středisko Kopřivnice

Výprava na Hostýn
Výprava na Hostýn Letošní výprava na Hostýn se vyvedla, ikdyž bez našich členek. Počasí nám moc nepřálo, jelikož po cestě mrholilo a nahoře byla strašná mlha, takže fotek je velmi málo, ale bylo poměrně teplo.
Živý Betlém
Živý Betlém V úterý 20.prosince se v Závišicích konal již tradiční Živý Betlém, kde vystupovala skupinka skautek ale i místních Závišanů. Fotky od Hraboška můžete shlédnout zde.
Vánoční schůzka
Vánoční schůzka I náš oddíl letos oslavil příchod svátků tradiční Vánoční schůzkou. Sešly jsme se v sobotu 17.prosince ve skautské klubovně na faře. Měly jsme pestrý program: zahrály jsme si pár her, vyhodnotily bodování za uplynulý půl rok, vyzkoušely jsme některé z vánočních zvyků (např. házení papučí, rozkrajování jablíček...), také jsme ochutnávaly nejrůznější druhy vánočního cukroví. Rozdávání dárečků a zpívání koled samozřejmě taky nemohlo chybět, dokonce jsme i ochutnaly pravý vánoční bramborový salát.
Na závěr schůzky jsme zapálily prskavky a poděkovaly Ježíškovi za krásné dárky.
Filmový večer
Filmový večer Již druhý ročník Filmového večeru proběhl úspěšně. Všechny jsme se sešly v Závišické klubovně, kde na nás čekali Glorie, Melmen, Marty a Alex (zvířátka z filmu Madagaskar) a s nimi jsme celý večer hrály nejrůznější hry. Také jsme zhlédly filmy Na vlásku, Alenka v říši divů, Rio. Když už jsme byly znavené, šlo se spát.
Ráno jsme se probraly, rozcvičily se ve spacáku, posnídaly a mohly jít domů.
Oddílovka aneb Setkání s lesními tvory
Oddílovka aneb Setkání s lesními tvory Páteční listopadová oddílovka proběhla v Závišicích, kde jsme měly možnost sepsat své přání a plány na vysněnou zemi na speciální papír (který se posléze propadl do země), avšak tento papír hlídali nepřátelští elfové. I přes nepřízeň elfů jsme se snažily sepsat co nejvíce plánů, které se nám snad splní.
Zahrály jsme také spoustu her, udělaly aktivitky s novými stezkami a pak jsme se mohly rozloučit a jít domů.
Stínadla
Stínadla Stínadla je nová středisková hra, která se letos hrála poprvé v ulicích Štramberka.
Na začátku zasedá Vontská rada a říká, že stávající Velký Vont je již moc starý a chtěl by předat vládu nad Stínadly někomu mladšímu.
Hráči se rozdělili na dva týmy: tým Otakara Losny a tým Štěpána Mažňáka, ty mezi sebou soupeřily v boji o Velké Vontství. Aby jejich tým vyhrál, plní následující úkoly: berou životy soupeřům, Rychlým Šípům, Bratrstvu a Amazonkám, musí získat plán létajícího kola, hledají indície k nalezení Ježka v kleci, musí nalézt hrob Jana Tleskače, získávají správné odpovědi na otázky divných lidí, získávají náklonost v ulicích, musí získat vlajky Rychlých Šípů a Bratrstva a musí chytit Široka a získat tím Ježka v kleci.
Po ukončení času vymezeného pro hru zasedá Vontská rada a chce po kandidátech, aby se pochlubili se svým počínáním ve hře. Probíhá sčítání bodů a dopadlo to nerozhodně – tudíž o vítězství se rozhodne v boji muž proti muži. Je to dosti napínavé a po dlouhém snažení (položení toho druhého na 3 sekundy na lopatky) vyhrává Otakar Losna a jeho tým.
Všichni hráči byli odměněni a mohlo se s dobrým pocitem odejít domů.
Drakiáda
Drakiáda Drakiáda proběhla tradičně na louce mezi Kopřivnicí a Štramberkem, poblíž Váňového kamene. Počasí byla nádherné, slunečné, obloha bez mráčku, ale pro drakiádu 100% nevhodné. I přesto, že nefoukal vítr, se někteří draci vznesli do vzduchu a nebylo jich málo…
Bylo zde několik disciplín, ve kterých družiny mezi sebou soupeřily (soutěž O nejhezčího draka; O draka, který bude jako první ve vzduchu, O draka trosku, O nejnápaditějšího draka a mnoho dalších). Také jsme si zahráli pár skautských her, a když už se drakům nechtělo létat, nastalo vyhlášení, a pak jsme se rozešli zase domů.

Fotky od Hraboše
Oddílovka s překvapením
Oddílovka s překvapením Byl krásný, slunečný říjnový den a my jsme se vypravily na výlet na nedaleký Puntík. Po cestě jsme hrály kvíz na poznávání kytiček a stromů, a když jsme došly až nahoru, rozdělily jsme se do družinek a šly plnit úkoly k různým obyvatelům lesa – lesní víla, trpaslík, elf, dědeček hříbeček. Od nich jsme za odměnu dostaly tabulky, potřebné k celoroční hře.
A tak jsme pokračovaly v cestě, zahrály si hry a když už nám kručelo v žaludcích, došly jsme na Libotín, kde jsme si všechny opékly špekáčky. Ani jsme nestačily pořádně vytrávit a přišla nám zpráva od Elfky, že pro nás v lese něco schovala – vzaly jsme si buzoly a podle azimutů si každá družinka našla svůj dárek v podobě nových stezek. Poté jsme se vypravily domů.
Skautská pouť
Skautská pouť Skautská pouť konaná k příležitosti slavnostního otevření areálu zdraví a oslav 100. výročí vzniku českého skautingu.
A co zde bylo k vidění? -> Skok z 12 metrů a následné zhoupnutí na houpačce, lezecká stěna, venkovní fitness stroje, jízda na koních, lanové centrum, netradiční skautské stánky se vším možným (origami, lukostřelba, hledání pokladů pomocí buzoly a GPS, korálkování, výroba z marcipánu, šifrování,…), a plno dalších.
K večeru vystoupila kapela Hot trop v nově postaveném amfiteátru a na závěr bylo posezení u ohně.

Fotky od Hraboše
Zahajovačka
Zahajovačka Před námi je další oddílový rok a ani náš oddíl nezapomněl ho letos zahájit tradiční zahajovačkou.
Štramberačky i závišanky se sešly ve svých kmenových klubovnách, kde zahrály pár her, daly dohromady pravidla kluboven, které budou celý rok dodržovat a mohly se vydat na cestu – na pole mezi Závišicemi a Štramberkem. Tam jsme si zahrály hry a poté nám bylo sděleno, že v nedalekém lesíku se ukrývá poustevník, který nám NĚCO řekne, ale jen za předpokladu, že mu doneseme nějaký dárek. Vydaly jsme se na cestu a našly jsme na stromě zavěšenou houpací síť a zanedlouho se něco v koruně stromu zašustlo a zjevil se poustevník, který se spustil lanem přímo až do houpací sítě. Předaly jsme mu dary a on nám za odměnu sdělil, že jak létal z mráčku na mráček, vypadl mu papír s NĚČÍM DŮLEŽITÝM a roztrhal se. Tak jsme se rozběhly, našly kousky papíru, polepily je a na něj jsme sepsaly svá přání, které nám poustevník může splnit. Poté jsme ho vytáhly zpět do koruny stromu a mohly úspěšně ukončit naši první společnou schůzku.
Dudlík 2011
Dudlík 2011 Skaut je prospěšný a pomáhá jiným! S tímto heslem se kopřivničtí skauti dali na pořádání již 5. ročníku charitativně – zábavné akce Dudlík 2011.
Jak již název napovídá, jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek je použit ve prospěch dětí. První ročník pomohl 9 tisíci korun dětem z Dětského domova ve Valašském Meziříčí, výtěžek druhého ročníku putoval na konto Fondu ohrožených dětí, díky třetímu ročníku Dudlíku bylo možno pořídit speciálně upravené kolo za 18 tisíc pro handicapovanou Lindu z Kopřivnice. Čtvrtý ročník pomohl tříletému Viktorkovi, který trpí vývojovou vadou, a výtěžek byl použit na konzultace s odborníky ze zahraničí a zajištění pomocného asistenta ve škole, díky němuž by se Viktor mohl zapojit do běžného školního života.
Letošní zábavné odpoledne, které proběhlo v neděli 19. června 2011, pomohlo rodině Přadkové z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří mají dvě těžce nemocné holčičky – Zdislavku a Alžbětku. Obě děvčátka trpí rozštěpem páteře a hydrocefalem mozku, mají ochrnuté dolní končetiny a k chůzi potřebují podpůrné a kompenzační pomůcky.
Celková vybraná částka, která se vybrala z prodeje cukrových dudlíků, občerstvení, jízdy na koních a dalších příspěvků, činí 18 846 Kč, a bude použita na chodítka a další podpůrné pomůcky.
A co zde bylo k zhlédnutí? Představily se skautské družiny se svými origninálními scénkami od různých divadelních scének, přes tance, až po žonglování, také byl k dispozici hrací koutek pro děti, projížďka na koních a trampolína. Celou akci završila cimbálová muzika Pramínky.
Jménem organizátorů všem moc děkujeme za pomoc a taktéž za Vaše příspěvky.
Tábor Tisíce a jedné noci - Fotky od Hraboška
Tábor Tisíce a jedné noci - Fotky od Hraboška Další táborové fotky, tentokrát od Hraboška.
Tábor Tisíce a jedné noci
Tábor Tisíce a jedné noci Tisíc a jedna noc je středověká arabská sbírka lidových pohádek a dalších příběhů z Perské říše, která zasahovala na území dnešního Íránu a Iráku. Právě pomocí těchto netradičních pohádek a kultury jsme se přenesly do středověké Persie, nechaly se okouzlit tajemstvím orientu, zažily netradiční dobrodružství a mnoho zábavy, na vlastní kůži taky zažily problémy, které lidé v těchto končinách zažívají dennodenně…

„Příběhy nás mohou poučit, pokud si z nich něco vezmeme…“


Fotky z výletu na hrad Lukov

Skautky spolu s rádkyněmi si užily poslední 3 táborové dny (bez světlušek) naplněné především sportovním, relaxačním a vyráběcím programem.
Skautský den v MŠ Závišice
Skautský den v MŠ Závišice Skautský den v MŠ Závišice
Skautský den v MŠ Štramberk
Skautský den v MŠ Štramberk Skautský den v MŠ Štramberk
Ivančena
Ivančena Za klasického brzkého vstávání se všichni rozespalí skautíci sešli na vlakovém nádraží ve Štramberku, odkud se jelo až do Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsme si po roce vyšlapali kopec a na úplném vršku na nás čekal krásný pohled na sluncem osvětlenou Lysou horu, mohylu a taky na plno usměvavých lidí, kteří chtěli věnovat tento den padlým skautům za 2. světové války.
Po svačině a odpočinku následovala mše s otcem biskupem a také ceremoniál, kde všichni zazpívali jak českou tak skautskou hymnu. Poté jsme se mohli v klidu odebrat na vlakové nádraží, a za sucha dojet domů.
Velikonoční skautské kuřátko
Velikonoční skautské kuřátko Jako každý rok, tak i letos se pořádala dobročinná sbírka v rámci sbírkového projektu "Pomozte dětem" před obecním úřadem v Závišicích. Svým příspěvkem jste mohli pomoci postiženým, ohroženým nebo zanedbávaným dětem.
Celkem se vybralo 2 851 Kč, děkujeme.
Dřevo V.
Dřevo V. Pátý ročník přípravné akce (na Svojsíkův závod) pro skautky proběhl dubnový víkend na faře v Rybím. Holky si vyzkoušely mnoho věcí, od střílení z luků, záchrany raněných, vaření, lanové lávky, večerní pochod do kopřivnické klubovny pomocí GPS navigace a mnoho dalších až po nejrůznější hry.
Tříska 2011
Tříska 2011 Tříska 2011 proběhla jeden březnový víkend ve skautské klubovně v Příboře, kde jsme MY - princezny, měly možnost se setkat s různými pohádkovými bytostmi, u kterých jsme musely plnit jednoduché i složitější úkoly, abychom na konci této akce získaly Knihu pohádek.
Svou návštěvou nás poctila královna s králem, Šípková Růženka, Nastěnka, která nás naučila plést náramky, Strejček Pompo s čarodejnicí, Eliška ze mlejna, s kterou jsme si vyzkoušely své znalosti ze zdravovědy, Červená karkulka a vlci, Popelka, kterou jsme doprovodily na slavnostní ples a v neposlední řadě jsme se ráno protáhly s Makovou panenkou a motýlem Emanuelem.
Den sesterství
Den sesterství Letošní Den sesterství jsme oslavily až 26. února místo 22. února. Na počest tomuto dni jsme se všechny sestry setkaly a oslavily to spolu, navíc si družinky mezi sebou vyrobily dárky, s kterých měly snad všechny radost.
Setkání rádkyň
Setkání rádkyň Setkání dívčích oddílových rad našeho střediska.
Uzlařská regata
Uzlařská regata Střediskové kolo Uzlařské regaty proběhlo v sobotu 5.2. v Katolickém době v Kopřivnici. Účast byla poměrně hojná a nikdo nezahálel a vydal ze sebe vše.
Uzlovalo se v těchto kategoriích: světlušky/vlčata, skautky/skauti, rangers/roveři a každý měl 2 pokusy. Světlušky a vlčata vázali lodní, ambulanční a dračí uzel a ostatní vázali všech 6 základních uzlů. Nakonec ti nejlepší byli odměněni.
Setkání tříkrálových koledníků
Setkání tříkrálových koledníků Něco málo fotek ze Setkání tříkrálových koledníků, které se konalo jako poděkování pro koledníky.