po út st čt so ne
18192021222324
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Stínadla

Minehawa

8. oddíl, středisko Kopřivnice

Výprava na sv. Hostýn
Výprava na sv. Hostýn I letos se konala tradiční výprava na Svatý Hostýn a ti, kteří se chtěli po Vánocích trochu protáhnout, a neodradilo je brzké vstávání, tak vyrazili na túru. Počasí bylo téměř jarní a bohužel bez sněhu.

Fotky Jitřenek (dívčí skautský oddíl Kopřivnice)
Betlémské světlo
Betlémské světlo Po roce se opět brněnští skauti vydali do Vídně převzít od rakouských skautů Betlémské světlo pro Českou republiku a za spolupráce dalších skautů bylo rozváženo Betlémské světlo vlaky po naší vlasti.
I my jsme rozdávali toto světýlko naděje na Štědrý den dopoledne v Závišicích a ve Štramberku.

Zde si můžete přečíst něco o historii Betlémského světla.

Živý Betlém
Živý Betlém Jak už je u nás zvykem, i letos jsme pro veřejnost zahráli tradiční Živý Betlém v Závišicích. Více se dovíte z fotek.
Vánoční schůzka
Vánoční schůzka Tradiční vánoční schůzka proběhla sobotní odpoledne ve štramberské klubovně, kde jsme příchod vánočních svátků oslavili společně se štramberským klučičím oddílem. Vánoční schůzku jsme zahájili modlitbou, poté jsme šli ozdobit stromek pro zvířátka v lese, po návratu do klubovny jsme si zahráli hry, ochutnali různá cukroví, zazpívali si koledy, vyzkoušeli vánoční zvyky, snědli bramborový salát, vyhodnotili bodování a na závěr jsme si rozbalili dárečky.
Společná oddílovka
Společná oddílovka Další společná oddílovka proběhla v sobotu 24. listopadu společně s 5. oddílem Štramberských rytířů. Na začátku jsme si na rozehřátí zahráli Hamburger, poté jsme se rozdělili na bojovníky/bojovnice a dívky na etiketu a každý měl svůj program. Bojovníci trénovali techniku boje a mečů a děvčata se ujala práce v kuchyni. Potom jsme se všichni dobře najedli a šla se hrát velká hra na náměstí. Úkolem bylo obstarat do svého městečka co nejvíce materiálů na stavbu domečků, kostelů, mlýnů a další staveb. Poté jsme oddílovku ukončili a šlo se domů.
Filmový večer
Filmový večer Tento páteční večer jsme si společně parádně užili - nejen že jsme zkoukli několik skvělých filmů, (jako Kung Fu Panda, Zakletá Ella, Italské prázdniny), ale také jsme mezitím stihli sníst výtečnou večeři, a zahrát pár různých her. Dále jsme měli k dispozici spoustu různých šatů a kostýmů, takže proběhla taková menší módní přehlídka, kde všechny modely můžete shlédnout v této fotogalerii.
Drakiáda
Drakiáda Přišel podzim a s ním také pouštění draků. Nikdo letos nezahálel, všechny družinky si vytvořily svého draka a v jednu hezkou, prosluněnou neděli je mohli vypustit do vzduchu. Naštěstí počasí nezklamalo a vítr foukal naprosto perfektně, takže draci lítali vysoko a dlouho. Taky jsme si zahráli hry, dostali odměny za nejhezčího draka, draka jako prvního ve vzduchu, draka trosku a další. Poté jsme mohli pomalu odejít do svých domovů.

Fotky Hraboška
Společná oddílovka
Společná oddílovka Oddílovka, aneb zahájení celoroční hry, proběhla jednu neděli společně s 5. oddílem Štramberských rytířů. A co se dělo? To se dozvíte z fotek.
Zahajovačka
Zahajovačka Letošní zahajovačka byla trochu jiná, protože se na ní nezahájila celoroční hra, pouze jsme si zahrály mnoho her, domluvily si termíny schůzek a užily si mnoho zábavy.
Skautský tábor v Říši divů 3. část - Morávka 2012
Skautský tábor v Říši divů 3. část - Morávka 2012 Další táborové fotky, tentokrát od Hraboše.
Hvězda 2012
Hvězda 2012 Byl konec prázdnin a my ho strávily společně s našimi světluškami a s nováčky na myslivecké chatě.
Několik dní jsme se prožily v duchu roji světlušek, kterým jsme pomáhaly přemoct zlé lesní tvory, kteří nám chtěli zničit lucerničku...
Když jsme zrovna nebyly světluškami, tak jsme hrály v lese hry, hrály vodní hry, jezdily na koních, kreslily na perníčky, zpívaly,.. Každý večer jsme se setkaly se světluškami a ty nám řekly o tom, co se bude dít a pak jsme šupaly do spacáčku, který byl v teepee, kde většina dětí spala.
Sluníčko i hvězdičky a dobrá nálada nás provázely až do konce. Poté jsme už natěšené na rodiče utíkaly domů.
Skautský tábor v Říši divů 2. část - Morávka 2012
Skautský tábor v Říši divů 2. část - Morávka 2012 Říše divů hledá Alenku, která zemi zbaví krutého panování Srdcové královny, konkrétně setnutím hlavy strašlivého draka Tlachapouda. Jenže dívek, které jsou podobné Alence, je spousta. Proto králík přivedl raději více děvčat, aby měl jistotu, že vybral správnou Alenku. Alenka je někde mezi nimi a prokáže se v pravý čas…
…stačí jen uvěřit!

Fotky 7. oddílu Atlantida
Skautský tábor v Říši divů 1. část - Morávka 2012
Skautský tábor v Říši divů 1. část - Morávka 2012 Můžete si prohlédnout táborový víkend, během kterého se hrála spousta her, byla nováčkovská zkouška, táborová mše a v neděli večer slavnostně složily slib 3 světlušky a 11 skautek.
Skautské dopoledne v MŠ Štramberk
Skautské dopoledne v MŠ Štramberk Skautské dopoledne v MŠ Štramberk
Skautské dopoledne v MŠ Závišice
Skautské dopoledne v MŠ Závišice Skautské dopoledne v MŠ Závišice
Závěrečná + Předtáborová oddílovka
Závěrečná + Předtáborová oddílovka Sraz byl na nádraží ve Štramberku, odkud jsme jely do Veřovic a tam se potkaly ze 7.oddílem Atlantida - holky z Mořkova a jelikož s nimi máme společný tábor, měly jsme i společnou předtáborovou oddílovku, která probíhala jako jeden táborový den. Nechyběla snídaně, dopolední program, svačina, oběd, odpolední klid, bojovka, odpolední program, večeře, večerní slůvko a další. Měly jsme možnost nakouknout do celotáborové hry na téma Alenka v říši Divů. Při různých úkolech jsme získávaly papírky, ze kterých vznikl příběh a my se mohly něco málo dovědět. Pak už byl ale čas na odjezd a my se rozloučily a šly na vlakové nádraží.

Tam nám začla Závěrečná oddílovka a při cestě vlakem do Štramberka jsme mlčely, aby nám nedošel vzduch, jelikož jsme si představovaly, že jsme v nafukovacím balóně. Po cestě do klubovny jsme potkaly kapitána, kterému jsme předaly loď a on nám za to dal cennou radu. U klubovny jsme si musely vybojovat klíč a to tak, že jsme porazily strážkyni kalichu. Kalich však byl plný kofoly, kterou jsme musely vypít, a na jeho dně se skrýval klíč od klubovny.
Dostaly jsme se dovnitř a tam se nacházel náš vysněný svět a byly tam všechny přání, které jsme si na zahajovačce vysnily a sepsaly, například zeleninový dům, čokoládový chodník, postel z mráčků atd.. Následovalo vyhodnocení celoročního bodování a potom, jelikož hodně holek muselo odejít domů spát byla volná zábava a přes noc zůstaly jen některé. Ráno jsme se probudily do krásného dne, posnídaly, uklidily a mohlo se jít domů.
Pašeráci
Pašeráci Tradiční středisková hra Pašeráci se konala jako vždy ve Štramberku.
Na začátku se vysvětlily pravidla a pak už nastal samotný průběh hry. Běhalo se, pašovalo se, nakupovaly se vršky a prodávaly se na náměstí, sbíraly se razítka a schovávaly se vršky, utíkalo se před policajty a dále. Nakonci se vyhlásili vítězové a všichni byli odměněni.

Fotky Hraboška
Potápění
Potápění V sobotu 28.4. nás Martečka uvolnila z akce Dřevo a my (Smíšek, Viki, Číča, Terka, Myšík) se jely potápět do potápěčského centra v Ostravě, kde jsme se převlékly do plavek a s malými problémy nahodily neoprén.
Poté jsme skočily do bazénu a ve vodě nám dali na záda veškeré vybavení a šlo se na věc. První s pomocí instruktorky a potom už jsme se potápěly samy jako zkušené. Po 2-3 hodinách jsme musely z vody ven. Neoprén se sundával velice těžce, ale po menším boji byl dole a my se mohly vrátit zpět do Vlčovic, kde se konal 6. ročník tradiční akce Dřevo.
Potápění bylo opravdu zajímavé a byla to dobrá zkušenost, snad se to někdy bude opakovat.
Dřevo VI.
Dřevo VI. Již šestý ročník Dřeva (akce pro skautky) se uskutečnil na faře ve Vlčovicích, kde jsme se přenesly do dávného středověku a pomocí rytíře (Paleček) a prince (Filda) jsme získaly věčnou slávu a přízeň královského dvora. Musely jsme ovšem zvládnout různé úkoly a překážky, něco nového se naučit a zdokonalit se v tom, co už jsme uměly. Holky rozdělaly oheň s handicapem a poté na něm uvařily oběd, učily se tancům, lovily divou zvěř, mečovaly se a mnoho dalšího. Mimo hlavní hru (kterou mimochodem vyhrálo družstvo rytíře - Ema, Bruno, Johanka, Smíšek, Džena) se bojovalo zabitím lžíci nebo kartáčkem o sérum proti moru, které vyhrál Paleček, ale rozdělil se se všemi, takže jsme všichni přežili a ve zdraví se vrátili domů.
Ivančena
Ivančena Tradičná výšlap na Ivančenu letos proběhl 21. dubna, kdy jsme museli brzy ráno vstanout a dojet vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí, odkud se šlo pěšky až ke kamenné mohyle.
Čekalo nás tolik překvapení, jedno z nich bylo, že na Ivančeně byl ještě stále sníh, další, že nás přepadl déšť, ale později se vyjasnilo a zase bylo dobře a to největší překvapení byla naše Sabinka, která byla nejrychlejší a nejakčnější člen celé výpravy :o)

Fotky Hraboška
Tříska
Tříska Letošní Tříska pro naše jedinečné světlušky proběhla ve Frýdku-Místku a ikdyž to bylo ve dnech 30. března až 1. dubna 2012, tak jsme se přesunuly o pár milionu let zpátky do Doby Ledové. Počasí nám chtělo trochu pomoct a tak se rozhodlo, že nám pošle pár sněhových vloček dolů na zem.
Společně jsme si užily spoustu zábavy, naučily se nové věci a prožily neskutečné dobrodružství, na které jen tak nezapomeneme. Už teď se těšíme na Závod Světlušek a Vlčat, na který jsme se plně připravily na společném víkendu.
Střediskový bazén
Střediskový bazén Fotek ze střediskového bazénu je jen pár, jelikož se všichni chtěli plně věnovat vodním radovánkám. Hrála se vodní honička, vodní bitva, vodní vír, soutěž, kdo nejdéle vydrží na desce a plno dalších.
Vyrábění na Velikonoční skautské kuřátko
Vyrábění na Velikonoční skautské kuřátko Vyrábění na Velikonoční skautské kuřátko, alias vyrábění předmětů, které se později budou prodávat na charitativní akci s názvem Velikonoční skautské kuřátko letos proběhlo tradičně v Závišické klubovně. Sešlo se nás sice pomálo, ale i tak jsme zvládly něco vyrobit a užít si to i v malém počtu.
Výprava do Albrechtiček
Výprava do Albrechtiček První březnovou sobotu jsme se vydaly na téměř jarní výpravu do Albrechtiček, kde jsme se mohly pokochat nejen krásnou přírodou, ale také jsme si procvičily práci s mapou a buzolou a vyzkoušely jsme si rozdělat oheň a něco málo si upéct.

A jelikož jsme po cestě potkaly mnoho zvířectva, rozhodly jsme se to spočítat:
74 srnek, 2 straky, 1 volavka, 3 zajíci, 2 sojky, 17 divokých hus, 13 racků, 3 kačeři,
5 divokých kačen.
Jarní chalupa - Dobývání severního pólu
Jarní chalupa - Dobývání severního pólu Rok se s rokem sešel a nastala tradiční Jarní chalupa, která proběhla o jarních práznidnách na faře v Životicích, kde jsme spolu s 5. a 7. oddílem pobývali.
Chalupa měla téma Dobývání severního pólu, a tak jsme první dva dny dobývali pól, dokonce jsme měli k dispozici i sněžné psy a mohli se povozit. Avšak co se nestalo.. v sobotu v noci nastala panika kvůli velké sněžné bouři, vypla elektřina a my museli bojovat s eskymáky, abychom mohli zajistit heliport pro helikoptéru se zásobami. Bohužel vrtulník havaroval a tak nastal boj o přežití.
Nakonec jsme všichni zdárně přežili a v úterý se vrátili domů s úsměvem na rtech.

Fotky od Lišky
Krátký videoklip psího spřežení


Chalupové hlášky:
Tak ty jsi asi jinačí čuník. (Indy)
Tich! (Gogy)
... a včelka nám přečetla pohádku. (Billboard)
Spočítej si kolik je v balíčku brambůrek, aby se to mohlo rozdělit. (Michal)
Martečka se právě rozvedla s Klídkem a teď žije v karavanu s Apačem. (Klídek, Indy)
Já to počebujuu. (Klídek)
Maškarní ples
Maškarní ples Na letošním maškarním plese bylo mnoho zajímavých, tradičních, ale i originálních masek, od Ferdy Mravence, přes princezny, vodníky, včelky, pavoučky a muchomůrky, až po pana Tau a hrdobce (tzv. hovnivál). Masek bylo mnoho, soutěží a her taky, a nechyběla ani tombola a stezka odvahy pro odvážlivce. A jelikož letošní ples byl na téma "Krakonoš", kopřivničtí skauti předvedli krátké divadelní představení.
Výprava na Javorník
Výprava na Javorník Sobotní výprava na Javorník byla téměř rodinná, protože se nás sešlo velmi málo, ale to nám nebránilo si cestu pořádně užít. Cesta nahoru byla dosti náročná, už jen díky sněhu, ale podařilo se nám vyšplhat na vrchol a dát si zaslouženou horkou čokoládu. Dolů už to jelo jedna báseň a tak jsme závodily na lopatách. Domů jsme došly pěkně znavené.