po út st čt so ne
18192021222324
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Stínadla

Minehawa

8. oddíl, středisko Kopřivnice

Betlémské světlo
Betlémské světlo Ikdyž tomu počasí moc nenasvědčovalo, tak takhle to vypadalo na Štědrý den, kdy jsme se sešli v klubovně, kde jsme si rozdali petrolejky a lucerničky se světýlkem, které bylo zažehnuto v Betlémě a poté skauty rozvezeno po celé České republice, abychom mohli tento plamínek roznést do vašich domovů.
Vánoční schůzka
Vánoční schůzka Příchod vánočních svátků jsme společně oslavily v závišické klubovně, kde nechyběl typicky vánoční program, jako jsou různé vánoční zvyky, ochutnávka cukroví a bramborového salátu, zpívání koled, rozbalování dárečků, ale také hry, vyhodnocení bodování a prezentace fotek z akcí, které jsme doposud měly.
Hopsa oddílovka
Hopsa oddílovka Zažily jsme zcela netradiční oddílovku, která se odehrála v gymnastické tělocvičně v Kopřivnici. Zaskákaly jsme si na trampolínách, popadaly do bazénku plného molitanu, a díky klukům si i zalozily na stěnách. Potom jsme se odebraly do kopřivnické klubovny, kde jsme si zahrály hry a pak už byl čas jet domů.
Filmový večer
Filmový večer I letos se uskutečnil tradiční Filmový večer, kde jsme se podívaly na pěknou řádku filmů a nezapomněly jsme se během toho i pohybovat nebo si plnit břicha. Taky jsme vyrobily pár vánočních ozdob, a ten, kdo chtěl dostat večeři, musel předložit vstupenku a nechat se vyfotit :-)
Dvoudenní výprava
Dvoudenní výprava V pátek jsme se sešli před obecním úřadem v Závišicích, a poté se pěšky dostali do Rybího na místní faru, kde jsme měli zajištěno ubytování. Po příchodu jsme se naučili pracovat s GPS, povečeřeli, vlezli si do spacáku, a koukali na filmy.
V sobotu ráno jsme se vydali na samotnou výpravu. Do Nového Jičína jsme se dostali pěšky přes Puntík, a cestou jsme hledali kešky (skryté malé poklady). Z NJ jsme se svezli autobusem do Starého Jičína, a už nám jen zbývalo vyjít kopec, abychom se dostali ke zřícenině. Celou zříceninu jsme si prošli, a stihli jsme také navštívit hradní věž. A protože jsme byli už unavení, zpátky domů jsme se dostali opět autobusem.
Drakiáda
Drakiáda Podzimní drakiáda proběhla tradičně na louce mezi Kopřivnicí a Štramberkem, poblíž Váňového kamene. Počasí bylo zpočátku trochu nepříznivé a zatažené, avšak i přesto se pár draků vzneslo na oblohu.
Společně jsme si zahráli hry, pouštěli draky, bohužel ne všichni draci přežili, ale i tak všechny družiny byly odměněny za snahu jak při vyrábění draků, tak při pouštění.
Skautská pouť
Skautská pouť Rok se sešel s rokem a, věřte - nevěřte, je tomu letos 50 let, co Akela založil oddíl mladých turistů, který později dostal název Stopaři a který se stal v následujících letech základem pro vznik mnoha dalších oddílů, ať už turistických nebo skautských.
Od té doby Stopaři nepřetržitě fungují a vyvíjejí činnost ve stejném duchu, v jakém ho Akela tehdy zákládal. Také proto mohli dospět až do dnešních dní, kdy si Vás nejen jménem Stopařů, ale také ostatních oddílů sdružených ve skautském středisku Kopřivnice, dovolili pozvat k oslavám tohoto výročí, jež proběhlo 14.9.2013 ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici.
Byl zajištěn doprovodný program jako například výroba lízátek či turbánků, lukostřelba, boj s meči a různé další aktivity.
Zde je pár fotek z naší oddílové činnosti, což byla výroba marcipánu a skládání origami.
Zahajovačka
Zahajovačka Touto tradiční akcí jsme zahájily náš další oddílový rok.
Nejprve jsme se sešly ve svých klubovnách, kde jsme přivítaly nováčky, zahrály si pár her a domluvily se na termínech schůzek.
Po dokončení tohoto kratičkého programu jsme se všechny odebraly na statek k Bajerům do závišických pasek. Zde jsme měli možnost povozit se na koních, a celý statek si prohlédnout.
Skautský nábor
Skautský nábor Ve středu 4. září 2013 proběhl na štramberské základní škole nábor do skautských oddílů (5. oddíl Štramberští rytíři, 8. oddíl Minehawa, 1. a 2. oddíl střediska Štramberk).
Připravili jsme si pro děti 2. až 4. ročníků několik aktivit a her (např. lukostřelba), kterými jsme je chtěli namotivovat ke vstupu do našich oddílů.
Děti se dobře bavily a my doufáme v nové přírůstky ve svých oddílech.
Tábor 2013
Tábor 2013 V letošním roce jsme se rozhodli vyrazit na letní tábor společně 1. a 2. oddíl střediska Štramberk a 5. a 8. oddíl střediska Kopřivnice.
Na táboře nás čekala celotáborová hra CESTA KOLEM SVĚTA. Navštívil nás Willy Fog a sdělil nám, že na procestování celého světa máme 10 dní – které družstvo to stihne nejdříve, vyhrává. Tak jsme byli rozděleni do tří týmů (Skotsko – modří, Irsko – zelení, Anglie – červení).
Během celého tábora jsme poznávali kulturu různých zemí, plnili úkoly, soutěžili s domorodci a tím procestovali svět. A kdo to nakonec vyhrál? Jako první se umístilo družstvo Skotů, v těsném závěsu za nimi Irsko a poslední Anglie. Samozřejmě byli všichni patřičně odměněni.

Zde je ke stažení další pokračování táborových fotek. Pohodlně se usaďte, je jich opravdu dost :o)
Závěrečná oddílovka
Závěrečná oddílovka Závěrečná oddílovka proběhla v Závišicích společně s 5. oddílem Štramberských rytířů. Na začátku jsme se pomodlili, zahráli hry a mohli se vrhnout na vaření, nachystali jsme si banány v čokoládě, ale taky různé druhy bagetek, po jídle jsme to šli vyskákat na hřiště, odkud jsme se později vrátili zpět do klubovny a vyhodnotili celoroční snažení a chození na akce. Nakonec jsme celý rok ukončili a mohli jít domů.
Předtáborová výprava
Předtáborová výprava Jak jistě víte, na letošní tábor jedeme spolu s 5. oddílem Štramberských rytířů a dolníma štramberskýma skautama a aby se členové jednotlivých oddílů více poznali, uspořádali jsme společnou výpravu pro všechny oddíly a družinky účastnící se tábora.
Všichni jsme se sešli na Kamenárce ve Štramberku, kde jsme zahráli několik seznamovacích her a také velmi oblíbenou hru Temelín, potom se vytvořily skupinky, které se vydaly k plnění úkolů po celém Štramberku. Mezitím se rádci odebrali do DDM ve Štramberku, kde si zahráli taktéž seznamovací hry. Poté dorazily všechny družinky, povečeřelo se a před spánkem byla chvíli volná zábava. Druhý den jsme se probudili, posnídali a odebrali se do svých domovů.
Pašeráci
Pašeráci Co že je to pašovat? Je to jednoduché a všichni účastníci si to vyzkoušeli. Jednoduše si nakoupíte vršek a buď s ním projdete skrz celnici a zaplatíte poplatek a nebo to risknete a půjdete přes zakázanou zónu, kde vás můžou zatknout policisté, a tím tak propašujete vršky, za které vám budou vyplaceny peníze.
A jaký je vlastně cíl hry? Přece propašovat či proclít co nejvíce vršků a tím získat co nejvíce peněz.
Ti nejlepší letošní pašeráci byli odměněni, ale ani na ostatní se nezapomnělo a dostali malou odměnu.
Výprava na Javorník
Výprava na Javorník Jednoho brzkého rána se nás kupodivu velmi málo sešlo na vlakovém nádraží ve Štramberku, abychom se vydali zdolat vrchol Javorníku. Avšak počasí nám nepřálo, stihli jsme dojet do Veřovic, prohledat kešku a dojít ke hřišti a spustila se průtrž mračen. A jelikož ne všichni měli s sebou pláštěnky, tak jsme posvačili, počkali na zpáteční vlak a vrátili se zpět do suchých domovů.
Příště to výjde ;-)
Svojsíkův závod
Svojsíkův závod ObRoční Svojsíkův závod se letos uskutečnil v Příboře, kde měli organizátoři perfektně vychytané počasí a díky tomu a taky díky velkým přípravám se všem účastníkům závodu dařilo a všichni byli moc šikovní.
Nakonec, po sečtení všech bodů, se naše družinka Delfínků umístila na krásném 6. místě.

Další fotky můžete vidět zde a taky zde.
Dřevotříska
Dřevotříska Jako každý rok, tak i letos jsme se pilně připravovaly se skautkama na Svojsíkův závod a nezapomněly jsme ani na naše světlušky, jejichž pobyt zpříjemňoval osud pohádkové postavy Lociky.
A za odměnu si mohl každý kdo chtěl skočit z 12 metrové výšky na lanovém centru na Vanaivanu.
Ivančena
Ivančena Za brzkého ranního vstávání se štramberští skauti a štramberské a závišické skautky sešli na vlakovém nádraží ve Štramberku, kde se nasedlo do vlaku, který se cestou začínal víc a víc plnit nadšenýma skautama, a který nás dovezl až do Frýdlantu nad Ostravicí. Tam se vystoupilo a šlapalo se do kopce až k úplnému vrchu, tedy k mohyle za padlé skauty za 2. světové války.
Nahoře proběhla mše s biskupem Lobkowiczem, slavnostní vyvěšení české vlajky spolu s českou a skautskou hymnou a po společné fotce se mohlo jít zpátky dolů na vlak.
A ikdyž byla po celý den vcelku mlha, tak se tento výstup povedl.
Velikonoční skautské kuřátko
Velikonoční skautské kuřátko Ke zhlédnutí jsou fotky z Vyrábění na Velikonoční skautské kuřátko a taky z dnešního prodeje.
Jarní chalupa 5. den
Jarní chalupa 5. den Pátý den na chalupě.
Jarní chalupa 4. den
Jarní chalupa 4. den Čtvrtý den na chalupě.
Jarní chalupa 3. den
Jarní chalupa 3. den Třetí den na chalupě.
Jarní chalupa 2. den
Jarní chalupa 2. den Druhý den na chalupě.
Jarní chalupa 1. den
Jarní chalupa 1. den První den na chalupě.