Vánoční schůzka Vánoční čas jsme společně přivítali i s našimi bývalými vedoucími ve štramberské klubovně. Zahráli jsme si hry, šli nazdobit stromek pro zvířátka, vyzkoušeli si vánoční zvyky, ochutnali cukroví, vyhodnotili bodování, rozdali dárečky za které jsme na konci poděkovali Ježíškovi.
Oddílovka
Oddílovka Při listopadové oddílovce jsme opět pokročili v celoroční hře, kde jsme měli za úkol dostat se do roklinky, po velkém úsilí se to povedlo všem. Taky na oddílovce nechyběly hry a další.
Oddílovka
Oddílovka Místo obvyklé třídenní výpravy jsme zvolili lepší variantu pro nestálé počasí a tím byla přespávací oddílovka v Závišicích.
Během této akce jsme postoupili v celoroční hře, zahráli si spoustu her a poznali nové kamarády.
Drakiáda Každoroční drakiáda se uskutečnila na louce pod Váňovým kamenem, kde se sešli skautíci ze Štramberka, Závišic a Kopřivnice, aby mohli společně vypustit do vzduchu své předem vyrobené draky na družinových schůzkách.
Některým drakům se dařilo, některým zase méně, avšak podzimní odpoledne si užili všichni. Nechyběly ani hry a závěrečné vyhodnocení společné píle.
Zahajovačka Skautský oddílový rok jsme zahájily společně s 5. oddílem Štramberských rytířů, se kterými letos budeme mít hodně společných akcí, včetně celoroční hry na téma Hobit.
Letní víkendovka
Letní víkendovka Protože jsme letos nejely na tábor, tak jsme se rozhodly pro letní víkendovku, která se uskutečnila na faře ve Vlčovicích. Nejprve jsme si postavily na zahradě stany aby to bylo trošku táborové. První večer za námi přišel obyvatel země Šťastlice a povyprávěl nám, jak jim v jejich městečku nic nechybí a všichni se mají úžasně. Poté si každá udělala svůj domeček a společně jsme si postavily městečko. Ráno jsme po rozcvičce zjistily, že jsou domečky ohořelé a rozbořené a tak jsme se rozhodly, že obyvatelům pomůžeme. Nejprve jsme šly za starostou, poté jsme šly za sedláky, kteří nás poslali za selkou-drbnou, která v kravíně, ale nebyla, ale její kravička nám poradila (poté co jsme ji podojily) ať zkusíme jít na celnici. Celníkovi jsme udělaly svačinu a ten nám poradil směr kudy selka-drbna zmizela, ta byla přivázaná v lese, ale nejprve jsme musely pochytat nebezpečná zvířata a zneškodnit jedovaté květiny, které v sobě měly ukryté informace díky kterým jsme našly klíč od pout. Selka-drbna nám na oplátku pověděla, kdo nám pomůže, a to čaroděj Oidar, který ztratil kouzelný kámen. Naštěstí to byl ten kámen, který jsme dostali od sedláků. Jenže kámen neměl tak silnou moc a proto jsme museli udělat kouzelný rituál. Ten naštěstí vyšel a městečko se dalo do původního stavu. Poté jsme usedly k ohni a zpívaly písničky. Další den už nás čekal návrat domů.
Závěrečná oddílovka Fotky z tradičního zakončení skautského roku.
Pašeráci Středisková hra Pašeráci, aneb propašuj vršky a vyhni se přitom policii, se odehrála jako vždy ve štramberských uličkách.
Závod světlušek a vlčat
Závod světlušek a vlčat V sobotu 14. května se v Suchdole nad Odrou konalo okresní kolo Závodu světlušek a vlčat, kterého jsme se se světluškama ze Závišic zúčastnily. Celý závod byl na téma ZOO, takže jsme na stanovištích potkávaly různé zvířata, u kterých se plnily úkoly: stanoviště medvědů - příroda, sbalení se na výpravu, stanoviště lvů - vztah k vlasti a skautingu, stanoviště zeber - manuální zručnost, stanoviště žiraf - první pomoc, stanoviště klokanů - orientace a mapy, stanoviště opic - fyzická zdatnost, stanoviště sov - logické myšlení, stanoviště slonů - krizové situace.
Vyhodnocení bylo rozděleno na dívky a chlapce a z celkového počtu dívčích skupin, kterých bylo 15, se naše děvčata umístila na krásném 5. místě, gratulujeme. V případě, že se nějaká družinka, která se umístila před náma, nebude moct zúčastnit krajského kola, my pojedeme jako náhradníci.
Ivančena Ani my si nenechali ujít každoroční výšlap ke kamenné mohyle na Ivančeně, kterou jsme letos naposled mohli vidět v původní výstavbě, jelikož za krátký čas proběhne její rekonstrukce.
Velikonoční skautské kuřátko Letos jsme se jako každý rok zapojily do celostátní sbírky "POMOZTE DĚTEM", jejíž hlavním cílem je poskytování pomoci ohroženým a znevýhodněným dětem. Akce byla úspěšná, podařilo se vybrat 3 300 Kč.
Za Vaše příspěvky děkujeme.
Vyrábění na „Velikonoční skautské kuřátko“
Vyrábění na „Velikonoční skautské kuřátko“ V sobotu 19. března se uskutečnila oddílovka zaměřená na zhotovení velikonočních výrobků, které budou použity v rámci charitativní sbírky s názvem "Velikonoční skautské kuřátko". Především jsou na tuto dobročinnou sbírku již nachystány chutné perníčky, a řada dalších velikonočních výrobků v podobě ozdobných věnců, kuřátek na špejli apod.
Den sesterství
Den sesterství Den sesterství je mezinárodní svátek přátelství, který slaví skautky a skauti celého světa 22. února. Toho dne se narodili zakladatel skautingu, sir Robert Baden-Powell a jeho žena Olave Baden-Powell.
I my se na oslavu tohoto významného dne setkaly, zahrály si hry a nafotily tématické fotky do skautského kalendáře, který bude po čase k dispozici.
Jarní chalupa Jarní chalupu jsme strávili ve skautské klubovně v Zábřehu na Moravě, kde jsme jeli společně s 5. oddílem Štramberských rytířů a dolníma skautama ze Štramberka.
Po celý pobyt nás navštěvovali naší galští přátelé Asterix a Obelix, kteří potřebovali pomoct s úkoly, které si pro ně přichystal samotný Caesar. A tak jsme vařili z předem určených surovin různé speciality, vyřizovali na úřadech stavební povolení, účastnili se bitev, předvedli svůj herecký um ve scénce a podobně. Mimo jiné jsme v neděli navštívili mši v kostele, vyzkoušeli spoustu deskových her, vyráběli náušnice, a ikdyž nás nebylo moc, i tak jsme si užili hromadu zábavy.