Vánoční oddílovka
Vánoční oddílovka Vánoční čas jsme společně přivítali s našimi bývalými vedoucími v závišické klubovně. Zahráli jsme si hry, tradičně vykonali vánoční zvyky, ochutnali cukroví, vyhodnotili bodování, zazpívali koledy, rozdali dárečky a šli spokojení domů.
Stínadla Po čtyřech letech se opět bouřila Stínadla, rozhodovalo se, kdo bude Velkým Vontem a povede Stínadla. Kandidáti byli Losna a Mažňák. Dětí bylo opravdu hodně a všichni jsme si to skvěle užili. Další fotky k vidění zde a zde.
Třídenní výprava
Třídenní výprava Tento rok jsme se vydali do Horní Suché ve složení 4 oddílů - Strážci Světla, Jitřenky, Minehawa a Štramberští Rytíři. Něco jsme nachodili, také zmokli, zahráli super hry, navzájem jsme se lépe poznali a jeli domů. Další fotky k vidění zde.
Drakiáda Tradiční drakiáda pro štramberské, závišické a kopřivnické skauty, konaná na louce pod Váňovým kamenem. Další fotky k vidění zde a zde.
Výprava na Javorník
Výprava na Javorník Zářijová výprava na Javorník, kam jsme vyrazili spolu s chlapeckým oddílem. Po cestě jsme potkali i kopřivnické skautky a tak jsme se přidali k nim. Další fotky k vidění zde.
Zahajovačka Druhý zářijový pátek jsme společně se Štramberskými rytíři zahájili skautský rok tradiční Zahajovačkou, kde dorazili jak stávající členové, tak i spoustu nováčků. Zahráli jsme si seznamovací hry a zjistili jsme, že nás letos čeká objevování tajů bajného města Trója. Taky jsme se domluvili na pravidelných schůzkách.
Letní skautská chalupa
Letní skautská chalupa Na letní skautskou chalupu jsme se vydaly do nedaleké skautské základny na Dolní Bečvě. Na začátku jsme se dověděly, že byly zcizeny vzácné šperky, proto jsme se připojily k policii, abychom dopadly zločince. Měly jsme k dispozici svědka, který byl ochoten spolupracovat pouze s námi, ne s policii. Proto jsme pomocí jeho identifikací objevily podobiznu zloděje, kterého jsme našly na nedalekých Pustevnách, kde se zrovna domlouval na předávce zboží. Veškeré informace jsme oznámily policii, která pachatele úspěšně dopadla. Mimo jiné na chalupě odslibovaly u slavnostního slibového ohně 2 světlušky a 2 skautky. Fotky jsou k dispozici ve fotogalerii.
Závěrečná oddílovka Velká část závěrečné oddílovky proběhla v Benčáku, kde jsme podnikli ukončující úseky z celoroční hry a k večeru jsme si opekli buřty. Pak jsme se přesunuli do závišické klubovny, kde proběhl poslední úsek Krachující banky, díky kterému jsme si mohli naposled vydělat co nejvíce peněz, které jsme pak investovali do dražby. Nakonec nás čekalo vyhodnocení celoročního bodování, odměnění těch nejlepších a šlo se spát. Druhý den se posnídalo, uklidilo, zašlo se na mši do místního kostela a pak už nás čekal jen odchod domů.
Pašeráci Středisková hra Pašeráci, aneb propašuj vršky a vyhni se přitom policii, se odehrála jako vždy ve štramberských uličkách. Bohužel chvíli po začátku hry začala průtrž mračen, takže se hra stopla, vyhodnotili se ti, kteří za tak krátkou dobu stihli vydělat co nejvíce peněz a rozešli jsme se domů usušit.
Oddílovka
Oddílovka Na květnové oddílovce nás čekal další posun v celoroční hře, kde jsme museli pomocí signalizačních praporů varovat jezerní městečko Esgaroth, protože uprchnul drak a také jsme našli drahokam Arcikam.
Ivančena Každoroční výšlap na Ivančenu (925 m n. m.) - kamennou mohylu v Beskydech mezi Malchorem a Kykulkou pod vrcholem Lysé hory vystavená na památku popravených skautů účastnících se protinacistického odboje.
Velikonoční skautské kuřátko Jak je to každoročně zvykem, ve čtvrtek 13. dubna jsme se zapojily do celostátní sbírky Pomozte dětem, jejíž hlavním cílem je poskytování pomoci ohroženým a znevýhodněným dětem. Celkově se vybralo 3 311 Kč. Za Vaše příspěvky děkujeme.
Vyrábění na Velikonoční skautské kuřátko
Vyrábění na Velikonoční skautské kuřátko V sobotu 8. dubna jsme se sešly, abychom vyrobily velikonoční ozdoby, které byly použity v rámci charitativní sbírky „Velikonoční skautské kuřátko“.
Oddílovka ke Dni zamyšlení
Oddílovka ke Dni zamyšlení Minulý týden jsme si v sobotu na oddílovce připomněli výročí narození zakladatelů skautingu Roberta Baden Powella a Olave Baden Powellové a s tímto výročím spojený den zamyšlení, během kterého se všichni skauti na celém světě zamýšlejí nad skautingem, jeho postavení ve světě, ostatními skauty apod.
Také jsme pokročili v celoroční hře, když se nám podařilo prchnout před skřety k Meddědovi. Nakonec jsme si opekli špekáčky ve Slunečním údolí a rozešli se domů.
Jarní chalupa Letošní jarní chalupu jsme prožili společně s ostatními skauty ze Štramberka ve vesnici Staříč u Frýdku-Místku, kde jsme se vydali plnit přání císaře Rudolfa II. a pokoušeli se oživit bájnou postavu židovských legend, Golema. Cesta k jeho oživení byla plná překážek, ale nakonec jsme jej pomocí týmové práce oživili a císař se nám po zásluze odvděčil otevřením své pokladnice a vyvalením sudů nejlepšího ročníku kofoly.
Další fotky ke zhlédnutí zde.
Oddílovka
Oddílovka Lednovou oddílovku jsme zahájili pokřikem a několika hrami, poté se k nám připojili Galdalf s trpaslíky, kteří nás zavedli na nedaleký Kotouč. Tam nás čekal Thorin, se kterým jsme udělali pár aktivit a přesunuli jsme se dál ke skále, kde číhal Glum a Bilbo s objeveným prstenem. Nakonec jsme se vrátili zpět do klubovny, udělali dalších pár aktivit a potom jsme se rozloučili.